Türkiye Judo Federasyonu Veteranlar Kurulu Başkanı Olcay: Türkiye’de 2013’ten bu yana eski judocuları tekrar spora kazandırmak amacıyla faaliyetler yürütüyoruz. Önceliğimiz gençlere örnek olmak. Ayrıca insanlar, sağlık için büyük paralar harcıyor. Biz en az maliyetle sağlığımızı da koruyoruz

Okul, evlilik ve iş gibi çeşitli nedenlerle judoyu bırakmak zorunda kalan sporcular, yıllar sonra Türk sporuna veteran olarak hizmet edip gençlere örnek oluyor.

Uluslararası Judo Federasyonu ve Avrupa Judo Federasyonu tarafından 2008’de oluşturulan veteranlar kurulu, Türkiye’de ise 2013’te faaliyetlerine başladı.

Veteranlar kurulunun, kurulduğunda 25 olan sporcu sayısı, 3 yılda 110’a yükseldi. 30 yaş ve üstünde sporcuların katılabildiği veteranlarda mücadele eden judocular, uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil ediyor.

Türkiye Judo Federasyonu Veteranlar Kurulu Başkanı Murat Olcay, kamp yaptıkları Eskişehir’de AA muhabirine açıklamada bulundu.

Olcay, Türkiye’de 2013’ten bu yana eski judocuları tekrar spora kazandırmak amacıyla faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

Judoyu 7’den 70’e herkese sevdirmeyi hedeflediklerini belirten Olcay, şunları kaydetti:
”Türkiye’de 2013’ten bu yana eski judocuları tekrar spora kazandırmak amacıyla faaliyetler yürütüyoruz.

Türkiye Şampiyonası dışında bölgelerde de etkinliklerimiz devam ediyor. Ayrıca arkadaşlarımız, ülkemizi yurt dışında temsil ediyor.

Mart ayında Türkiye Şampiyonası düzenleyeceğiz. Haziran ayında Yunanistan’da Avrupa, ekim ayında ise İtalya’da Dünya Şampiyonası var. Bu şampiyonalara hazırlıklarımız devam ediyor.”

Murat Olcay, kuruldukları günden bu yana uluslararası organizasyonlarda çok sayıda derece elde ettiklerini dile getirerek, “Daha çok arkadaşımıza ulaşmaya çalışacağız.

Sadece eski judoculara değil, herkese bu sporu öğretebiliriz. Önceliğimiz gençlere örnek olmak. Ayrıca insanlar, sağlık için büyük paralar harcıyor. Biz en az maliyetle sağlığımızı da koruyoruz.” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI