İZMİRGAZ’ın İzmir Fotoğrafçılar Odasıyla (İFO) birlikte bu yıl dördüncüsünü düzenlediği, ‘İzmir’de kadın olmak’ temalı fotoğraf yarışmanın ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Çok sayıda fotoğraf tutkununun katıldığı yarışmanın 18 Mayıs’ta yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda 3 esere ödül, 3 esere mansiyon verilirken, 33 eser de sergilenmeye değer bulundu.
Fuar Göl Gazinosu’nda düzenlenene ödül törenine; İzmirgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, İzmir Ticaret Odası Medya Grubu Başkanı Ali Aydoğan, oda üyeleri, İzmirgaz çalışanları, yarışmacılar ve çok sayıda sanatsever katıldı.
İzmir fotoğrafçılar Odasıyla birlikte geleneksel hale getirdikleri fotoğraf yarışmasının bu yıl da yoğun katılımla sonuçlandığını belirten İzmirgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, “Yarışmanın her sene fotoğraf severler tarafından yoğun ilgiyle karşılanması, bir sonraki yarışmaya daha heyecanla hazırlanmamızı sağlamaktadır. Bu sene konu belirleme aşamasında çok sayıda seçenek arasından yarışma kurulu olarak ‘İzmir’de kadın olmak’ konusunu seçerek, kadınların bizler ve kurumlarımız için ne kadar önemli olduğunu altını çizmek istedik. Toplumsal yaşamın temel taşı olan kadınlarımızın, İzmir’deki iş ve gündelik yaşamlarına, neşelerine, zorluklarına, giyimlerine, hobilerine, aldıkları sorumluluklara fotoğraf severlerimizin objektiflerinden tanıklı ederek kamuoyu ile paylaşmak istedik. Dereceye giren yarışmacılarımızı tebrik eder, emek vererek katılan tüm fotoğraf severlere teşekkür erdim” dedi.