15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir sürü teoriler atılmaya başladı. Şu anda TRT’de bir açık oturumu hem dinliyorum hem de yazımıyı yazmaya başladım.

Konuşmacıların hepsinin ortak söylemi FETÖ. Konuşmacılar, darbe girişimini okurken, Danıştay cinayetinden, Ergenekon, Balyoz davası’ndan, Hrant Dink cinayetine,  Muhsin Yazıcıoğlu cinayetinden Rus uçağının düşürülmesine, Atatatürk Hava Limanı baskanından  en son 15 Temmuz darbe girişimine kadar FETÖ izlerini anlattılar. Yani darbeler sinsilesilesini anlattılar. FETO ile birlikte de dış destek olarak ABD ve İngiltere’nin adını öne çıkardılar. Bir de konuşmacıların ortak saptamalarından biri de Recep Tayyip Erdoğan’sız Türkiye olarak ortaya çıktı.
HEPSİ EL PENÇE DURAN
FOTOĞRAFLARI VAR
Fethullah Gülen, çok iyi bir şekilde 40 yıldır Türkiye’nin önde gelen siyasilerini uyutmuş. Google arama motorundan bir arama yapın, Bülent Ecevit’den Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ya da aklınıza hangi ünlü siyasi geliyorsa, Fethullah Gülen ile ya yan yana açılışlarda ya da bir şekilde yan yana fotoğraflarını görürsünüz. Hem de bu fotoğrafları okurken, Fethullah Gülen’e karşı bu isimler o  karelerde o kadar eziliyorlar ki, nerdeyse el pençe yapmış şekilde saygı düzeyindeler.  Yaklaşık 40 yıllık Cumhuriyet rejimini yok etmeye yönelik bu mücadele de o kadar kendisini gizlemiş ki, istihbarat örgütleri bile hep kış uykusuna yatmış. Bu da başlı başına ayrı bir skandal.
 İYİ Kİ YÜKSEK OKUL DEĞİLMİŞ
40 yıldır devleti ele geçirmek için elinden geleni yapan Fethullah Gülen (FETÖ) harekatını okumak için Google arama motorunda Fethullah Gülen adını yazdım ve şaşkına döndüm. Fethullah Gülen, ilkokul mezunu ve bir emekli din görevlisi. Yani bir ilkokul mezunu Türkiye’yi ele geçirmek için olağanüstü bir projeyi 40 yıldır adım adım ortaya koymuş. Türkiye’nin en üst siyasilerini eline geçirmiş kimse uyanamamış. Pes doğrusu. İnsan bu kadar uyurmu ya dedim. Bu darbe girişiminden hepsinin ortak suçu var. Kimse bu suçu konuşmuyor. Bu adam uzaydan mı geldi bu kadar Atatürk’ün ordusunu bile yüzde 60-70 ele geçirdiği yazılıyor. Hadi hepsini bırakalım, son 10 yıldır AK Parti iktidarını ele alalım. Bunlar bu süreçte de yok muydu? Türkiye niye bunları konuşmuyor. Bir ilkokul mezunu bu kadar profosyönel bir yönetim yapar mı? burada da saf olmayalım. Hala ABD’de oturan bu zat için daha Türkiye Cumhuriyet’i devleti darbe teşebüsünden sonra resmen iade talebinde bulunuyor. Bu da ayrı bir skandal değil mi? daha düne kadar bu adamın inlerine gireceğiz diyen kimdi? Hepsi başlı başına bir skandallar sinsilesi. Ancak Türk milleti maalesef bu gerçekleri okumak istemiyor.
 İLKER BAŞBUĞ YALANINI BİLE YUTTURDU
Daha  dün Türk Silahlı Kuvvetlerin gözbebeği eski Genel Kurmay Başkanı  İlker Başbuğ ve diğer komutanların içeriye atıldığı anları hatırladım. Yine Fethullah Gülen’in itirafları doğrultusunda hem de ’’terörist’’suçlaması ile içeriye atılmadı mı? Oysa terörist başı yanlarında içlerindeymiş de haberleri yokmuş. İşte kızgınlığım buna bu kadar kış uykusuna yatılır mı? Bu büyük bir skandaldır. Bugün Türkiye neden bunu konuşmaz. Neden bundan korkar. Demokrasi ve milli iradeye tabii ki, sahip çıkalım. Ancak geçmişi de irdeleyelim. Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim. Bu siyasi iktidarın bence kendisini savunmaya hakkı yok. Paralel Devlet diye onları adlandırması bile başlı başına bir skandaldır. Uyanan millet olmasaydı, bugün Türkiye bu düzenbazlara teslim olacaktı. Yani millet uyandı, devleti yönetenler hep kış uykusundaydı. Vay halimize kimler bizi yönetmiş. Kimse bu FETÖ’cuların mağdurlarına üzülmüyor. Onlar bir özür bile dilemedi.