İZMİR Ticaret Odası (İTO), turizm sektöründeki üyelerinin finansman sorunlarının çözümüne destek olmak için İş Bankası ile özel kredi protokolü imzaladı. İTO üyesi turizmciler, İş Bankası’ndan indirimli kredi kullanabilecek.

Zor günler geçiren turizm sektöründeki üyelerine destek olmak ve sorunlarını çözmek için çaba gösteren İzmir Ticaret Odası, bunlara özel kredi protokolünü de ekledi. İTO’nun turizmci üyelerine yönelik kredi protokolünü İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Genel Sekreteri Duygu Mutluel, Türkiye İş Bankası İzmir Merkez 1. Bölge Satış Bölge Müdürü Dilek Nalbantoğlu ve Türkiye İş Bankası İzmir Şube Müdürü Nurtan Arol imzaladı. İmza törenine ayrıca, İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Subaşı, Bekir Şahiner ve Nevzat Artkıy, İTO 43. Konaklama Grubu Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Kaan Yıldırım ve Deniz Özkardeş, İTO 43. Konaklama Grubu Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Serkan Aksu, İş Bankası İzmir 1. Bölge Satış Müdür Yardımcısı Süleyman Ayhan Kafadar da katıldı.
İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Rusya krizi, Sultanahmet saldırısı ve Türkiye’nin Güneydoğu bölgesindeki olaylar nedeniyle turizmcilerin 2015 yılında zor günler yaşadığını belirterek, “Ne yazık ki 2016 yılının daha da zor geçeceği görülüyor.
Ama zor günler olacak diye umutsuzlukla oturup, elimiz kolumuz bağlı beklemiyoruz. Turizmci üyelerimizle devamlı olarak bir araya geliyoruz, toplantılar yapıyoruz, sorunlarının çözümü için çalışıyoruz. Bunları Ankara’ya iletiyoruz” dedi. 2016 yılındaki iptaller nedeniyle turizmde özellikle işletmelerin finansman sıkıntıları yaşadığını belirten Demirtaş, turizmci üyelere destek olmak amacıyla İş Bankası ile özel kredi protokol imzaladıklarını söyledi.