Spor-Toto Süper Ligi Turgay Şeren Sezonu’nun 2.ncı haftası Cuma gecesi aynı saatte oynanan iki maç ile başladı. Futbol federasyonu’ nun maçları aynı saatte oynatma ısrarını anlayamıyorum.

Antalya derbisinde Alanya ile Antalya karşılaştı. Bu derbide seyirci yoktu. Karşılaşma Alanya’da niye oynanmadı? Bilmiyorum. Maça Antalya iyi başladı. Bol pas yapıp topun kendilerinde kalmasını sağladılar. Öne de geçtiler. Alanya dengeyi sağladı ama golleri kaçıran Antalya idi.

Maçın ikinci yarısında çok istekli bir Alanya seyrettik. Antalya savunmaya geçti ama direnç gösteremediler. Alanya son dakikada olsa haklı bir galibiyet aldı. Takım olabilmesi için zamana ve transfere ihtiyacı var. Antalya’da ise Eto’o henüz hazır değil.
Diğer maçta geçen sezonun şampiyonu ile üçüncüsü Konya’da karşı karşıya geldiler. Tribünlerin büyük bölümü doluydu, futbol yine yoktu, sportmenlik hiç yoktu, itiraz çoktu, spiker çok güldürdü, hakem bir iyi bir kötüydü.
Maçın ilk atağını Konya yapıp golü buldu. Beşiktaş bu gole 6 dakika sonra cevap verdi. Sonra al gülüm ver gülüm paslarını izledik Beşiktaş’tan. Konya kendi sahasında baskı yaparak kazandığı topları ezince pozisyondan oldu.
Maçta her iki takım oyuncuları da çok sinirliydiler. Birbirlerine horozlanıp durdular. Bilhassa Necip’in dirseğinden sonra (Cüneyt Çakır ve yardımcısının görmemesini anlayamadım) kabadayılar ortaya çıktı. Tolga ve Ali Turan sarıyı yediler. Sarı demişken Çakır itirazdan iki sarı daha gösterdi ama bana göre en az 7-8 tane göstermesi gerekiyordu. Çünkü 22 futbolcu da itiraz üstüne itiraz etti.
Maçın ikinci yarısı aynı şekilde oynanırken savunma arkasına atılan topu iyi kontrol eden Cenk Beşiktaş’ı öne geçirdi ama 6 dakika sonra Konya eşitliği sağladı.
Şenol Güneş’in jokerleri Necip ve Olcay. Bu ikisini her yerde oynatıyor hoca. Her girişi faul olan Necip’e nasıl dayanıyor Şenol hoca bilmiyorum. Oğuzhan’ın sakatlanması ve Necip’in atılması Beşiktaş’ın düzenini bozdu. Bu durumdan Konya iyi faydalandı ama kazandıracak golü bulamadı
Maçın komedyeni spiker efendiydi. Çok gaf yaptı. Yazmaya kalksam sayfa yetişmez. Futbola yaptığı katkıları anlatayım. Dedik ya Beşiktaş çok pas yaptı diye. Spikerimiz bunu, “Beşiktaş top yaptı, yapıyor” şeklinde anlattı. Helal olsun Beşiktaş’a top yapıp satıyorlar ve Kulüb’e katkı sağlıyorlar. Maçın son dakikaları bir şut atılıyor hazret,”Kaleyi yokladı” diyor. Kale nasıl yoklanır bir bilsek.