İsveç Kraliyet ailesine bir prens daha
isvec-kraliyet-ailesine-bir-prens-daha-geldicift-ilk-cocuklari-estella-ile-birlikte

İsveç Kraliyet tahtına bir varis daha geldi. İsveç tahtının 1. sıradaki varisi Prenses Victoria ile Prens Daniel’in ikinci çocukları dünyaya geldi.

Dün gece saat 20.28’te Karolinska Enstitüsü Hastanesinde gerçekleşen doğumda Prenses Victoria bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

İsveç’te doğum haberini Karolinska Hastanesi kapısında açıklayan Prens Daniel bebeğin 3.365 gram ağırlığında ve 52 santimetre uzunluğunda doğduğunu açıklayarak bebeğin ve annesi Victoria’nın sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Prens Daniel büyük bir basın ordusu önünde yaptığı açıklamada doğum öncesi bebeğin cinsiyetini bilmediklerini belirterek ‘‘Benim gönlümün neden yana olduğunu biliyorsunuz’’ diyerek doğum sonrası mutluluk gözyaşları döktüğünü açıkladı.

Yeni doğan prens annesi Prenses Victoria ve ablası dört yaşındaki Estella’nın ardından kraliyet tahtının üçüncü varisi oldu. Ancak yeni doğan prens verasette sırasını koruyabilmek için, İsveç’in anayasası gereği belli kurallara uymak zorunda. Prens, kralın yada hükümetin onaylamadığı birisiyle evlenirse tahta gelme hakkını yitiriyor.