Spor-Toto Süper Ligi” nin 14.ncı hafta maçları ikisi dışında oynandı. Statlar biri hariç yine boştu. Futbol yine yoktu. Sportmenlik hiç yoktu. Bazı maçlarda hakem yoktu. Ancak bir şey vardı ki gülmekten kırıldım.. Spikerler.

Haftanın maçlarını birer ikişer cümlelerle yorumlayacağım bu kez. Cuma gecesi Galatasaray kötü bir futbolla Bursaspor’u yendi. Medya Denizli”yi göklere çıkardı.
Cumartesi günü Kasımpaşa evinde devamlı yenilen Osmanlı Spor”u tek golle yendi. Evinde bir başka oynayan Konya, Antalya”ya acımadı.
Beşiktaş ise Kayseri”de öldü öldü dirildi. Önce öne geçti. Sonra kabus golü yiyince şok oldu. Yine kötü oynarken golü buldu. Kayseri maçı döndürmek istedi ama olmadı.
Pazar günü, Başakşehir Ankara”da 75.ncı dakika sendromu yaşayan Gençlerbirliği” ni bu dakikadan sonra attığı gollerle yendi.
Pazar gecesi aynı saatte iki maç vardı. Rize çok kötü oynadığı maçta, Mersin”e deplasmanda farklı yenildi. Rize” de bir şeyler oluyor.
Fenerbahçe Gaziantep” te liderliği kaybetti. Sarı lacivertliler klasik hale gelen duran toptan gol yeme alışkanlığını yine yaşadı. Yahu, biri bana orta sahadan bariz gol şansı nasıl olur anlatsa da öğrensem. TV”ler de meşhur yorumcular anlattı ama anlayamadım.
Gelelim bu maçları anlatan spikerlere. Akılları fikirleri istatistik. Yok kaç pas yapmış, yok kaç gol atmış veya kaçırmış. Kaç kere sarı-kırmızı kart görmüş. Kaç metre koşmuş.Rakip kaleye kaç kere gidip dönmüş.. İstatistik…İstatistik..İçimiz dışımız istatistik oldu. Başımız ağrıdı istatistiklerden.
Yahu arkadaşlar siz maçı kime anlatıyorsunuz?.. Vatandaşa mı? Yoksa bu işle uğraşan profesyonellere mi? Bir cevap verseniz lütfen.