İlk kez EA Permit Series kapsamında bugün yapılacak olan İstanbul Cup Yarışması’nın basın toplantısı Ataköy’de yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar, yarışmanın gelecek hedefi olan sporcular için bir sıçrama tahtası işlevi gördüğünü vurguladı.

İstanbul Cup Uluslararası Salon Atletizm Yarışması’nın basın toplantısı, Ataköy’deki Aslı Çakır Alptekin Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bugün başlayacak yarışma öncesinde yapılan toplantıya Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ile milli atletler Emine Hatun Tuna ve Batuhan Altıntaş katıldı.

Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar, toplantının açılışında “Maraton ve yarı maratonla ilişkilerimizi başlatıp güçlendirdiğimiz Spor AŞ ile çalışmaya İstanbul Cup ile devam ediyoruz. Burada milli atletlerimiz, 17 ülkeden gelecek önemli isimlerle mücadele edecekler.

Gelecekteki hedefleri doğrultusunda İstanbul Cup gibi yarışmalar, bizim atletlerimiz için de bir sıçrama tahtası niteliği taşıyor.

Aynı zamanda organizasyonel açıdan federasyon için de. Salonda Dünya Şampiyonası’ndan sonra yaptığımız en önemli etkinliklerden birisini gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

EA BAŞKANI DA GELİYOR

Başkan Çintimar, bugün saat 15:30’da başlayacak olan yarışmaya bu yıl Avrupa Atletizm Birliği (EA) Başkanı Svein Arne Hansen ve EA CEO’su Christian Milz’in de katılacağını bildirdi.

Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ise, cimnastikle birlikte sporun kökeni olduğunu ifade ettiği atletizme verdikleri önemin altını çizerken, “İki yıldır bu kupa için TAF ile omuz omuza çalışıyoruz.

Spor AŞ olarak dokunduğu her organizasyonu bir kademe yükseltiyoruz. Yol yarışlarımız altın kategorideydi, bu yarışı da ilk kez EA Permit’e yükselttik. İnşallah devamını getireceğiz” diye konuştu.

17 ülkeden 110 atletin katılacağı turnuvada kadınlarda 4, erkeklerde 7 olmak üzere toplam 11 branşta yarışmalar yapılacak.