• Haberler
  • Yazarlar
Ana Sayfa Yazarlar İSTANBUL-AVANOS 25314 Karma Resim Sergisi

İSTANBUL-AVANOS 25314 Karma Resim Sergisi

-

img_6378_1200x800

Kapadokya Bölgesi, Avanos ilçesinde kurulu bulunan Çağdaş Müzeciliğin yöredeki önde gelen temsilcisi Güray Müze İstanbul’lu sanatçıların karma resim sergisi ile bu ayın sanat etkinliğine start verdi.

Türkiye, İtalya ve Gürcistan’da ortak sergiler düzenleyen İstanbul’lu sanatçılar Bersen Özkan, Güler Özcan, Mihrişah Süerdaş, Mine Ülger ve Sema Sevgen 2009 yılında Burhan Yıldırım atölyesinde başladıkları dostluklarını ve sanat serüvenlerini “25314” adlı sergi ile sürdürüyorlar. Beş arkadaş eserlerini bu kez dünyanın ilk ve tek yeraltı seramik müzesi olan Güray Müze’nin galeri bölümünde sanatseverlerin beğenisine sundular.

img_6485_1200x800

Geometrik komposizyonlar, soyut dışavurumlar, kaotik betimlemeler ile farklı yorumları olan sanatçılar, eserlerinden oluşan sergi Avanos Güray Müze’de 1 Ekim Cumartesi günü ziyarete açıldı. Açılışa; Nevşehir Valisi Sn. İlhami Aktaş, Uçhisar Belediye Başkanı Sn. Ali Karaaslan, Avanos Belediye Başkan Vekili Sn. Gülay Tüysüz Demirtaş ile Kapadokyalı birçok sanatçı ve sanatsever katıldı.

- Reklam -

img_6486_1200x800

Kayalara oyularak yerin 20 metre altında 1600 metrekarelik bir alandan oluşan Güray Müzedeki sergi ekim ayının 15’ine kadar açık olacak. Yerli ve yabancı sanatseverler tarafından büyük bir ilgi gösterilen müze, böylesi bir sergiye ev sahipliği yaparak sanata olan katkı ve ilgisini kesintisiz devam ettirdiğini de yineledi.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz