Ekonomik işsizlik, enflasyon ve büyüme rakamları maalesef düzelecek gibi görünmüyor. 16 Nisan referandumunda yayılan olumlu hava unutuldu.

İşsizlik 3 milyon 715 binden, 3 milyon 900 bine çıktı ve yüzde 12,6’ya yükseldi rekor oldu.
Enflasyon oranı ise maalesef 2008’den beri en yüksek düzeye ulaştı ve % 12’lere yaklaştı.
Kalkınmada hızının yavaşlaması da ekonomiyi olumsuz etkilemektedir.
Esnaf, tüccar kirasını vatandaşlar ise mutfak masraflarını karşılayamıyor.
Ülkenin büyüme rakamları ile halkın işsizlik, yoksulluk, açlık büyüme oranları birbirini tutmadığı için vatandaşlar ekonominin geliştiğine ülkenin kalkındığına inanmamaktadır. Enflasyon rakamlarının son 10 yılın en yüksek seviyesine çıkması ile memur, işçi ve asgari ücretliye yapılan zamlar yok oldu.
Vatandaşlar İŞKUR kapılarında kuyruk oluşturuyorlar.
Ülkeye yatırım yapmaya ve üretime öncelik verilmelidir. Aksi halde ülkemizde işsizlik artar ve vatandaşların “geçinemiyoruz” feryadı ortalığı kaplar.
Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar enflasyon, işsizlik ve pahalıkla mücadele konusunda gerekli her türlü radikal kararları almalıdır.
Eğer ekonomik veriler 2019 yılına kadar bu şekilde gidecek ise AK Parti yöneticileri bilmelidirler ki Yerel, Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi onlar için çantada keklik olmayacaktır.
16 Nisan’daki referandumda ortaya çıkan % 49 Hayır oyları bu kez anayasa için değil ama “AKP’ye hayır” kampanyasına dönüşebilecektir.