KAŞ – Antalya’nın Kaş İlçesi’nde 41 yaşındaki Mahmut İldiz işsiz kaldıktan sonra, sıcakta evden çıkmak istemeyenler için motorize servis hizmeti başlattı. Müşterilerinin istediklerini çarşı- pazardan alıp ücret karşılığı motosikletiyle evlere servis yapan İldiz’in hizmeti yoğun talep gördü.

Kaş’ta oturan Mahmut İldiz bir süre önce işsiz kalınca, kendi işini kurmaya karar verdi. Motosikletiyle evlere servis işine başlayan Mahmut İldiz, ilçe merkeziyle bazı mahallelerde müşterilerine hizmet vermeye başladı. ‘Maho Servis’ adında kurduğu işinde, kendisine telefonla ulaşan müşterilerinin manav, market, eczane ve lokanta gibi yerlerden istediği siparişleri belirli ücret karşılığında alıp evlere kadar götüren Mahmut İldiz’in verdiği hizmet yoğun talep gördü.

İşsiz kalmasının ardından böyle bir fikir aklına geldiğini söyleyen Mahmut İldiz, “Toplumda böyle bir hizmet eksikliği olduğunu gördüm. Çünkü Kaş yerleşim olarak çok dağınık. İnsanlar ani doğan veya evde eksik olan ihtiyaçlarını almak için yazın sıcakta yorulacak. Aracıyla gelecek, park ücreti ödeyecek. Bunun için daha çok harcama yapacak. Benim verdiğim hizmet daha ucuz” dedi.

Mahmut İldiz, işe yeni başlamasına rağmen talebin yoğun olduğunu kaydetti.