Dünya’nın en güzel dini İslam olmasına rağmen dinin diktatörleri buna en büyük zararı verdi. Düşünün o kadar İslam ülkesi var.
Ancak oraya göç etmiyorlar. Neden mi? Çok basit. Yaşadıkları İslam ülkesinde o kadar İslam dinini kötü kullanmışlar ki, insanlar aman diyor ve bavulunu, çoluğunu, çocuğunu alıp hayatını tehlikeye atarak botlarla Avrupa’ya koşuyor.

Avrupa’da yaşayan ve Müslüman ülkelerden gelen bazı tuzu kuru sivri akıllılarda, yaşadıkları ülkenin değerini bildiği halde Facebook gibi sosyal paylaşım yerlerinde birer Avrupa düşmanı kesiliyorlar. Avrupa’daki devletleri ve o ülkenin insanları hakkında atıp tutuyorlar.
Ancak kalkıpta Asya ve Ortadoğu’daki karışıklıklar karşısında milyonlarca insanın neden Hristiyan veya Katolik dinlere mensup ülkelere gider diye hiç düşünmezler.
Bugün dünya haritasını ele aldığınızda hep Müslüman ülkelerde karışıklıklar, savaşlar vardır. Çünkü bu ülkelerde kendi ülkelerinin vatandaşı diktatörler vardır. Bu ülkelerde ayrıca cehalet vardır. Bu ülkelerde din tüccarları vardır. Bu ülkelerde anti demokratik uygulamalar vardır.
Neden dünya genelinde araştırmalar yapıldığında mutlu ülkeler sıralamasında Avrupa ülkeleri ya da İskandinav ülkeleri ilk sırada gelir. Bu insanların büyük bir bölümü de Hristiyan yada Katoliktir.
Neden bunların arasında bir İslam ülkesi yer almaz. Hiç düşündünüz mü?
Çünkü bu insanlar cahil değildir. Tam demokrasi, laik ve çağdaş ve modern siyasetle yönetilmeyi benimsemişlerdir. Bu sistemi ülkesinde oturtmayanlar bir karışıklık yada savaş ortamı olduğunda topu ABD ve Batı ülkelerine atarlar.
Sen akıllı ol, onlarda seni yönetmesin derler adama.Asıl zaaf sende. Senin liderlerin, diktatörlerin seni satıyorsa, sende buna uyanmıyorsan Batı’nın ne suçu var. Sonra El Kaidesi, İşid’i neden batıya ve masum insanlara silahını yöneltir. Hesap soracak ise ilk önce kendi ülkelerindeki insanlara, diktatörlere bunun hesabı sorulmalı. O nedenle Müslümanların İslam dini ile yemeden, içmeye ve yaşam tarzına kadar ters düşen bu coğrafya da ne işi var.
NEDEN MÜSLÜMANLARIN GÖZ BEBEĞİ TÜRKİYE’DİR?
İşte Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Osmanlı İmparatorluğuna son verirken, bunu en iyi tespit ender liderlerdendir.
Yıllardır da onun Cumhuriyet’i kurarken altını çizdiği laik Cumhuriyet vurgusunda bu saklıdır.
Modern Avrupa’yı kendisine örnek alan Mustafa Kemal Atatürk’ün, çizdiği bu yolda Cumhuriyetçiler laiklik üzerinde çok hassasdır. Yaklaşık 92 yıldır laik bir Cumhuriyet olarak yönetilen ve diğer İslam ülkelerinden en farklı yanını oluşturan bu model Cumhuriyet hayranları için bir vazgeçilmezdir.
Onun için Türkiye bugün İslam ülkelerinde yaşayan Müslümanların gözbebeği ve ilgi odağındadır. Çünkü laik Cumhuriyet, Osmanlı’dan sonra insanlara demokrasi başta olmak üzere kula kulluk etmeden, insanca bir yaşamı, adaleti, kadın haklarını, çağdaşlık ve modern bir yaşamı vermiştir. İşte insanın en temel ihtiyaçı olan bunların hepsi beş aşağı, beş yukarı Türkiye’de vardır. Avrupa ise bu modelin beşiğidir. İşte insanlar dinine bağlı geldikleri bu ülkelerde dinlerini özgürce ve güvenle yapabilmektedirler.
TÜRKİYE’DEKİ KORKU ASLINDA BİR İSLAM ÜLKESİ OLMAMAKTIR!
Yaklaşık 13 yıl önce İslam’ı kökten savunucusu olarak iktidara gelen AK Parti o nedenle Türkiye’deki laik ve Cumhuriyetçiler açısından endişe ve korku ile izlenir. İslam ülkelerindeki kötü örneklerin Türkiye Cumhuriyet’ini bozacağından endişe ederler. Bu endişe Avrupalılar için de vardır.
Bugün İslam ülkelerinden mülteci akınına uğrayan Avrupa, İslam’ın korkusu ve tehditi altında soluk alır hale geldi. Dünya’nın aslında bu tehditten kurtulması için yapacağı tek şey İslam ülkelerinde Türkiye modelinin yaygınlaştırılmasıdır.
Laik, modern ve çağdaş bir İslam ülkesinde bugün ters işleyen herşey normale dönecektir. İşte o zaman bu gelişme El Kaide ya da İşid gibi İslam dini kullanan terör örgütlerinin pan zehiri olur. O nedenle bugün İslam’a en büyük zararı laik ve modern olmayan Müslüman ülkeler vermektedir.Bunu yok etmenin yolu da laik, modern bir İslam modelini yaşama geçirmektir.