Almanya’da İç istihbarattan sorumlu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen, IŞİD’in Almanya’ya ve Almanya’nın çıkarlarına yönelik de bir dizi saldırı düzenlemeyi planladığını söyledi.

Welt am Sonntag gazetesine konuşan Hans-Georg Maassen, IŞİD’in gözünün Almanya’nın da üzerinde olduğunu ve örgütün burada da bir dizi saldırı düzenlemeyi planladığını kaydetti.
Bu bağlamda Paris, Londra ve Brüksel gibi metropollerin yanında Alman kentlerinin de adının geçtiğini belirten  BfV Başkanı, Almanya’ya yönelik somut bir saldırı için ellerinde herhangi bir veri bulunmasa da çok ciddi bir güvenlik tehdidinin söz konusu olduğunu vurguladı.
DWelle’ye göre,  BfV Başkanı İslamcı terör için potansiyele sahip yaklaşık bin 100 kişi ve bunun yanı sıra 8 bin 650 Selefi’nin bulunduğuna dikkat çekerken, “Her geçen gün sayı daha da artıyor” şeklinde konuştu.
İslamcıların Suriyeli mültecileri de saflarına katmaya çalıştıklarını, bu bağlamda yaklaşık 300 girişim tespit ettiklerini kaydeden Maassen, özellikle Almanya’ya tek başına gelen mülteci çocukların hedef alındığını söyledi.