İş makinesinin altında kalarak öldü

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bir beton firmasında çalışan 36 yaşındaki İsmail Bayraktar, bir makinenin altında kalarak yaşamını yitirdi.

İş makinesinin altında kalarak öldüğü olay, Kartepe’de bulunan bir hazır beton firmasında meydana geldi.

İş makinesinin altında kalarak öldü
İş makinesinin altında kalarak öldü

Firmada saha sorumlusu olarak görev yapan İsmail Bayraktar sabah iş yerinde beton yapımında kullanılan bir makinenin altında kaldı.

Mesai arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekibi Bayraktar’ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Polisin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından İsmail Bayraktar’ın cenazesi otopsi için İzmit Asri Mezarlık morguna kaldırıldı.

İzmit Alikahya Fatih Mahallesi’nde oturan 2 çocuk babası İsmail Bayraktar’ın ölümü, yakınlarını ve arkadaşlarını yasa boğdu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İSİG Meclisi’nin Eylül Ayı İş Kazaları Raporu’na göre en az 177 işçi hayatını kaybetti. 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin her ay düzenli olarak açıkladığı iş kazaları raporunun eylül ayı sonuçları açıklandı. Raporun başında ülkede yaşanan çatışmalara ilişkin “Onlarca insanımız can verdi.

Ölenler arasında çocuklar ve işçiler de var -ki bir kısmı da yaralılara müdahale etmeye çalışan sağlık emekçileri. Halklarımızın barış içinde yaşamasını ve savaşın sona ermesini istiyoruz. Biliyoruz ki savaş öldürür, barış yaşatır. İşçi sınıfının mücadelesi ülkemize eşitlik, özgürlük, adalet, barış ve kardeşliği getirecek” değerlendirmesi yer aldı.

2015’in ilk 9 ayında bin 317 işçi ölümü

Yazılı, görsel ve dijital basından takip edilip emek-meslek örgütlerinden gelen bilgiler ve işçi-işçi yakınlarının bildirimleri doğrultusunda hazırlanan rapora göre eylül ayında en az 177 işçi hayatını kaybetti. Böylece 2015’in ilk 9 ayında iş kazalarında yaşamını yitiren işçilerin sayısı bin 317’ye yükseldi.

Rapora göre aylara göre en az işçi ölümü sayıları şöyle: Ocak ayında en az 128, şubat ayında en az 85, mart ayında en az 140, nisan ayında en az 135, mayıs ayında en az 167, haziran ayında en az 155, temmuz ayında en az 171, ağustos ayında en az 159 ve eylül ayında en az 177.

FACEBOOK YORUMLARI