ANKARA Şehir Sanatları Tiyatro Topluluğu, Türkiye’nin ilk sitcom internet dizisini hazırladı. Dizinin ilk bölümü 23 Ocak’ta youtube.com’da yayına başlayacak.

Ankara Şehir Sanatları Tiyatro Topluluğu, 3 aylık bir çalışma sonunda Türkiye’nin internet üzerinden yayın yapacak olan tiyatro kıvamında komedi dizisi olan ilk sitcom ‘unu hazırladı. Dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Ozan Ali Korkut, 12 oyuncu ve 15 kişilik kamera arkası ekibiyle çalıştıkların belirterek, “Oyunlarımızı, sergilediğimiz tiyatro sahnemizi vatandaşların ve firmaların desteğiyle Hıdır’ın çekimlerini yaptığımız bir apartman dairesine dönüştürdük. Yine ışık ve çeşitli çekim ekipmanlarımızı bizi destekleyen kişi ve kurumlar sayesinde tedarik ettik ve ilk bölümlerimizi hazırladık. Şu an youtube.com’da oluşturduğumuz sayfada dizinin fragmanı yayında. İlk bölümü 23 Ocak’ta yayına vereceğiz” dedi.

ABSÜRT KOMEDİ

ANKARA SEHIR TIYATRO TOPLULUGU, TURKIYE'NIN ILK SITCOM INTERNET DIZISI HIDIR'I, 3 AYLIK BIR CALISMA SONUNDA HAZIRLADI. ILK BOLUMU 23 OCAK'TA YOUTUBE'DA YAYINA BASLAYACAK ABSURT KOMEDI TARZI DIZI INTERNET UZERINDEN YAPIN YPAPACAK. DIZININ YONETMENLIGINI VE SENARISTLIGINI OZAN ALI KORKUT, 12 OYUNCU VE 15 KISILIK KAMERA ARKASI EKIBIYLE ORTAYA CIKARDIKLARINI BELIRTTI. DIZININ OYUNCULARI (FOTOGRAFTA) (FOTO: ANKARA-DHA)
ANKARA SEHIR TIYATRO TOPLULUGU, TURKIYE’NIN ILK SITCOM INTERNET DIZISI HIDIR’I, 3 AYLIK BIR CALISMA SONUNDA HAZIRLADI. ILK BOLUMU 23 OCAK’TA YOUTUBE’DA YAYINA BASLAYACAK ABSURT KOMEDI TARZI DIZI INTERNET UZERINDEN YAPIN YPAPACAK. DIZININ YONETMENLIGINI VE SENARISTLIGINI OZAN ALI KORKUT, 12 OYUNCU VE 15 KISILIK KAMERA ARKASI EKIBIYLE ORTAYA CIKARDIKLARINI BELIRTTI. DIZININ OYUNCULARI (FOTOGRAFTA) (FOTO: ANKARA-DHA)

Ozan Ali Korkut, dizinin absürt komedi tarzında olduğunu vurgulayarak, “Bugüne kadar Avrupa ve Türkiye’de kısa film be sosyal sorumluluk projeleri ile çeşitli başarılara imza attık. Bu başarılar bizi böyle bir sitcom için cesaretlendirdi. Çevremiz de gerek maddi, gerekse manevi olarak desteklerini esirgemedi. Böylelikle bu işe dört elle sarıldık ve seyirci karşısına çıkmaya hazırız. Yakın bir zamanda Hıdır’ın internetin yeni fenomeni olacağına in
anıyoruz” diye konuştu.

Hıdır’ın başrol karakteri Hıdır Adıvar’ı Mehmet Göre, eşi rolündeki Müzeyyen Adıvar karakterini ise Büşra Akman canlandırıyor. Dizinin sosyal medya adresleri ise /hidirdizi” diye konuştu.