Yazın gelmesi, güneşin kendini fazlasıyla hissettirmeye başlaması, okulların tatil olması.. Türkiye için yazlık çanları çalmaya başladı.

Tatilcilerin bazıları oteller de, pansiyonlar da kalmayı seçerken bazıları kamp yapmayı ya da karavanla gezmeyi tercih ediyor, kimi ise havaların ısınmasıyla birlikte deniz kenarında ki yazlıklarına gitme planlarını eyleme geçirmeye başladı.

Yaz, kum, güneş, deniz derken evinden 2-3 ay uzak kalacak insanların aklında koca bir soru: internet.

İnternet Tatile ÇıkıyorÇoğu insan konaklayacağı yeri seçerken öncelikle wi-fi özelliği arıyor. Çünkü günümüz dünyasında internetten uzak bir hayat düşünemez hale geldik. Tatilciler zaman geçirmek, bilgi edinmek en basitinden şarkı dinternetinleyip rahatlamak için bile ihtiyaç duyuyor. Artan sosyal medya kullanımı ise bizi, internet kullanımına iten en büyük sebeplerden biri.

Kullanımı bu kadar öncelikli ihtiyacımız haline gelmesine rağmen tatil yaparken bu sorun insanları tedirgin eden bir olay olmaya devam ediyor. Çoğu otel ve konaklama yerlerinde internet hizmeti verilse de, kendi yazlıklarına gidecek olanlar birkaç haftalık kullanım için yüksek miktarda abonelik ücreti ödemek istemiyorlar.

İnternet Tatile ÇıkıyorTatil bölgelerinde %20 artan internet kullanımı ve hem tatilden hem de internetten vazgeçmek istemeyen yazlıkçılardan dolayı birçok şirket bu konuda harekete geçerek bir sürü farklı özellikli paketlerle yazlık net kullanımı avantajını sağladılar. Bu aboneliklerin kimisi modeme, kimisi herhangi bir bağlantı aracına ihtiyaç duymuyor kimisi ise ‘faturasız’ olarak geçiyor. Şirketlerin sözleşmesine göre bazı iletişim şirketleri ekstra bir ücret istemiyor. Fiyatlar da paketlerin olanaklarına göre değişirken çoğu insan ücretlerin yüksekliğinden şikayet ediyor ve tatil de internet kullanabilmenin daha basit bir şekilde çözümlenmesini bekliyorlar.