Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, insanların geleceğini ve sağlığını belirleyen sporu eğlence haline getirmek gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Zorba, Adana’da bir kolejin öğrencilerine yönelik konferansında 26 yıl önce faaliyete geçen federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Zorba, 3 ile 93 yaş arasına kadar her yaşta ve her kesimdeki insanın yaşam kalitesini arttırmak, sağlık huzur ve mutluluğu ön plana çıkaracak spor kültürünün aşılamak, bütün spor branşlarının yaygınlaşması için şenlik, oyun ve rekreatif yarışmalar düzenlemek, çocukluk çağından itibaren doğru beslenme, vücudunu doğru kullanma, doğru değerleri yaşam felsefesi olarak benimseme özelliklerini geliştirmeyi hedeflediklerini anlattı.
Aile büyüklerinin spor yaparak çocuklara model olmaları gerektiğinin altını çizen Prof. Zorba, toplum olarak yeteri kadar spor alışkanlığı bulunmadığından yakınarak, “Fiziksel egzersizlerin yaşam kalitesi, sağlığın korunması ve geliştirilmesi açısından oluşturduğu değer, tüm dünyada kabul edilen bir gerçektir. Özellikle öğrencilere spor bilinci ve kültürünü erken yaşta yerleştirmek gerekir” şeklinde konuştu.