Ankara’nın Batıkent ilçesinin temsilcilerinden İnönü Batıkentgücü futbol takımı, alt yapısı çığ gibi büyüyor… Ankara futbolunun yok olma tehlikesi yaşadığı şu günlerde pes etmeyen İnönü Batıkentgücü, kolej havası içerisinde çalışmalarını yılmadan sürdürüyor.

1994 yılında kurulan ve Türk futboluna hizmetlerini sürdüren Kırmızı-Beyazlı spor kulübü, zor şartlar altında çalışmalarını devam ettirerek geleceğin yıldız sporcularının önünü açmaya devam ederek Ankaralıların yoğun ilgisini çekiyor.

Yaz, kış demeden çalışmalarını sürdüren İnönü çalıştırıcısı Mesut Ayyıldız, çok zor şartlar altında uğraş verdiğini dile getirerek şunları söyledi: “Alt yapı ekibimiz olarak spor okulumuzu önemseyerek kollarımızı sıvadık. Çok çalışmamız gerekiyor.

Kadromuzda yeterince sporcularımız var. 11 yaş grubu olmak üzere 12-13-14-15-16-17- yaş gruplarında da sıkıntımız yok. Sporcu velilerinin yoğun ilgisi ile güç alarak yetenekli sporcularımızı talep eden üst düzey spor kulüplerimize de veriyoruz.

Ayrıca Batıkent’te yaptığımız çalışmalarımıza ayrım yapmadan Ankara’nın her yerinden katılmak isteyenlere de kapımız açıktır. İsteyen talepçilerimiz istediğinde kulübümüze kayıtlarını da yaptırabilirler” dedi.