BARTIN’ın tatil beldesi İnkum’da, dalgaların etkisiyle sahile vuran atıklar kirliliğe yol açtı. Bartın Irmağı’nın denize döküldüğü bölgeye 100 metre uzaklıktaki sahilde televizyon, araç tamponu ve diğer evsel atıkların yanında inek leşi de bulunması dikkat çekti.

Sağanak yağmurla birlikte su seviyesi yükselen Bartın Irmağı’nın getirdiği atıklar, dalgaların etkisiyle ırmağın döküldüğü bölgenin yakınındaki İnkum Sahili’ne vurdu. 3 kilometrelik sahil şeridindeki atıklar kirliliğe yol açtı. Sahildeki atıklar arasındaa plastik maddeler, ağaç ve odun parçaları, televizyon, otomobil tamponu ve yedek parçaları, diğer evsel atıklar ile tıbbi atıkların yanında inek leşi de bulunması dikkat çekti. Yaz aylarında yüzlerce kişinin denize girdiği sahildeki kirlilik tepki çekti.

INKUM SAHILI'NE DALGALARIN ETKISIYLE VURAN ATIKLAR KIRLILIGE YOL ACTI. SAHILDEKI COPLERIN ARASINDA TELEVIZYON, ARAC TAMPONU, INEK LESI BULUNMASI DIKKAT CEKTI. FOTO-AYHAN ACAR-BARTIN-DHA
INKUM SAHILI’NE DALGALARIN ETKISIYLE VURAN ATIKLAR KIRLILIGE YOL ACTI. SAHILDEKI COPLERIN ARASINDA TELEVIZYON, ARAC TAMPONU, INEK LESI BULUNMASI DIKKAT CEKTI.
FOTO-AYHAN ACAR-BARTIN-DHA

İnkum’da oturan Bartın Pedaldaşlar Derneği Başkanı Ümit Bakay, sahildeki kirliliğin fotoğraflarını Facebook hesabında paylaşıp, “Yıllardır İnkum sahilinde bu kadar çöp birikti. Çöp yığınlarının içinde ne ararsanız var. Ölü inek bile var. İlk kez bir televizyonu sahile vurmuş olarak gördüm. Hayatımda ben böyle bir manzarı ile karşılaşmadım” yazdı.

Tatil beldesinde yaşayan Erkan Hızoğlu da “Bartın Irmağı’ndan gelen çöpler dalgayla sahile vuruyor. Biz bu manzarayı zaman zaman yaşıyoruz. Ama ilk kez bir televizyonun sahile vurduğunu gördüm. Bu manzanın artık değişmesi gerekir. Yetkililer çözüm bulsun. Burada insanlar yazın denize giriyor. Şimdi hayvan leşleri var” dedi.