CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Erzurum Milletvekili adaylarına destek vermek için geldiği Erzurum’da iktidara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Muharrem İnce “Seçimler yaklaştıkça ağlayan bir yapıyla karşı karşıyayız. Ya Bülent Arınç ağlıyor ya Tayyip Erdoğan ağlıyor” dedi.
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Erzurum’da seçim standı olarak kullanılan TIR’ın ‘tarihi alana zarar verdiği’ gerekçesiyle polis zoruyla kaldırılmasının ardından geldiği kentte önce CHP ile komşu olan MHP İl teşkilatını ziyaret etti.
TIR’A İZİN VERMEYEN
BAŞKANA TOP SAHİBİ ÇOCUK BENZETMESİ
Ardından CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, TIR’ın kaldırılmasını eleştirirken şunları söyledi: “Çocukken hatırlıyorum bu mantığı ben. Hangi mahalledeki çocuğunsa top, ‘benim’ diyerek diğer mahallenin çocuklarını oynatmazdı. 2015 yılında bu çağda bu mantık doğru değil. O zaman Türkiye Cumhuriyeti’ni, CHP kurdu biz hiçbirinizi oynatmayız.
Türkiye’de anayasa, hukuk devleti var. Seçim kanunu, seçim kurulu var. Eğer bu ülkenin zabıtası, güvenlik güçleri, belediyesi kendini Yüksek Seçim Kurulu’nun üzerinde görüyorsa, o YSK’daki hakimlere sesleniyorum: Siz orada ne diye duruyorsunuz? Orada ne işiniz var sizin? Yani gücü yetene, ‘devlet, hükumet, yetki, bütçe benim elimde, istediğimi yaparım’ demek bunlar dağ başı kurallarıdır. Eşkıyalığın siyasette yeri yoktur.
Siyaset uzlaşma, insanları mutlu kılma, refah içinde yaşatma, rakiplerine tahammül edebilme sanatıdır. Pek alışkın değiller CHP’nin burada bir mücadele vermesine. Ama bugün, ama yarın, ama öbür gün bunu kabullenecekler. Böyle gelmiş ama böyle gitmeyecek.”
“YA BÜLENT ARINÇ AĞLIYOR YA TAYYİP ERDOĞAN AĞLIYOR.”
AK Parti’ye yüklenen Muharrem İnce, “Adınızı ak koymakla ak olmuyorsunuz. Kara kara işler yapıp hazineden, sandıktan, sınavdan soruları, paraları, oyları çalıp, adınıza ak demekle ak olmuyorsunuz.
Alnınız ak olacak önce alnınız. Siyaset, seçimler yaklaştıkça ağlayan bir yapıyla karşı karşıyayız. Ya Bülent Arınç ağlıyor ya Tayyip Erdoğan ağlıyor. Seçimler yaklaştıkça kefen giymekle başlıyorlar. Bizi kefen edebiyatı yaparak korkutacağınızı mı sanıyorsunuz” diye konuştu.