CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, bu ülkenin yeni bir cumhurbaşkanına ihtiyacı olduğunu iddia ederek, “Cemal Gürsel’e TBMM neyi uyguladıysa Recep Tayyip Erdoğan’a da onu uygulamalıdır, çözüm budur” dedi.
1 Kasım’da yeni milletvekillerini seçmeye ihtiyacımız yok bizim. Yeni cumhurbaşkanına ihtiyacımız var. Memleket yanıyor, yangın yeri, Meclis kapalı.”Bu ülkenin yeni bir Cumhurbaşkanına ihtiyacı olduğunu savunan İnce, şunları söyledi:
“Recep Tayyip Erdoğan’ın yarattığı sorunları siyaset çözemiyor. Onun için bilim çözmelidir, tababet çözmelidir, bilimle tıpla ilgili yetkili kurumları göreve çağırıyorum. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını göreve çağırıyorum, Adli Tıp’ı göreve çağırıyorum.Kendi başlattığı bir süreçle ilgili süreç içerisinde ‘PKK silah yığınağı yaptı’ diyebiliyor. PKK bir terör örgütüdür. Çözüm süreci dedin şimdi diyorsun ki o süreç içerisinde PKK  silah yığınağı yaptı, sen ne yaptın o arada, bostan korkuluğu muydun sen? PKK silah yığınağı yaparken sen ayakkabı kutularına dolar mı saklıyordun?”