Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ su borusunun patlaması sonucu ev, işyeri ve depoları zarar gören vatandaşlara temizlik desteği sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonundaki ekipler, Gayret Mahallesi’nde su baskınından zarar gören adada vatandaşlara ilk geceden beri destek veriyor; ev, işyeri ve depolarda temizlik yapıyor.
Yetkililer, su baskınına uğrayan ev ve işyerlerinde vatandaşların mağdur olmaması için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in talimatı doğrultusunda tüm imkanları ile mağdur vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını belirttiler.
Yetkililer, bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerinin sorumlularının kapı kapı dolaşarak tespit yaptığını, imkanı olmayan birkaç aileye de Büyükşehir Belediyesi’nin Sığınma Evleri’nde barınma imkanı sağlandığını belirttiler.
Kömürlükteki eşyaları su baskını sonrası zarar gören Aslan Kurtçu, Büyükşehir Belediyesi’nin elinden gelen her şeyi yaptığını kaydederek, “Ufak tefek eşyalarımız vardı, kömürlükte onlar zarar gördü. Cana gelmedi, Allah herkese sağlık versin” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın raporuna göre su baskınında 168 kömürlük, 24 kapıcı dairesi, 3 işyeri, 8 depo, 4 kazan dairesi ve 13 araç etkilendi.