CHP, Atatürk posterinin indirilmesi konusunda gösterdiği hassasiyeti keşke parti amblemini oluşturan ve Atatürk ilkelerini simgeleyen altı okun indirilmesi konusunda da gösterebilse…

Altı ok, devrimcilik, devletçilik, laiklik, halkçılık, milliyetçilik ve cumhuriyetçilik demektir ve bugünkü CHP söz konusu ilkelerin çok uzağındadır.
++
Bugünkü statükocu CHP’nin, köhne bir imparatorluğu yıkıp yerine çağdaş bir cumhuriyet kuran Atatürk devrimciliğiyle alakası var mı?
Bugünkü liberal CHP’nin, devlet yatırımlarıyla kalkınmayı hedeflemiş Atatürk devletçiliğiyle bağı kurulabilir mi?
Mesai saatlerinin Cuma namazına göre ayarlanmasına ses çıkarmayan bugünkü CHP’nin Atatürk’ün laiklik anlayışıyla yakın akraba olduğunu söylemek mümkün mü?
Son seçimde38 ilde milletvekili çıkaramayan bugünkü CHP’nin Atatürk’ün halkçılık ilkesine sadık kaldığı ifade edilebilir mi?
Suriye ile boğaz boğaza geldiğimiz bir dönemde Beşir Esad’a heyet gönderen bugünkü CHP’de Atatürk milliyetçiliğinden bahsedilebilir mi?
Darbelere gerekli tepkiyi vermeyen bugünkü CHP’nin Atatürk’ün öngördüğü cumhuriyetçilik yolunda gittiği söylenebilir mi?
++
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, “Partili bir milletvekili arkadaşım, odasındaki Atatürk posterini ‘şimdi yeni şeyler söylemek gerekir’ diyerek indirdi” demişti.
Nazlıaka, söz konusu eylemi yapan arkadaşının ismini vermediği için kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na verildi.
Kendisi partiden ihraç edilir mi, edilmez mi, bilemem.
Posteri indiren milletvekili tespit edilir mi, edilmez mi, onu da bilemem.
Bildiğim şu:
Bugünkü CHP, Atatürk’ün kurduğu CHP değildir.
Bugünkü CHP, partinin altı oklu ambleminde yer alan Atatürk ilkelerini savunan parti değildir.
Bugünkü CHP bırakın posterini, Atatürk’ün ilkelerini yani ruhunu yere indirmiştir.