KRKPINAR GURESLERINDE 9 BASPEHLIVANLIĞI YANI SIRA 2 KEZ DE UST USTE 3 BIRINCILIK ALIP IKI ALTIN KEMERIN SAHIBI OLAN AHMET TASCI, 57 YASINDA OLMASINA RAGMEN BU YIL DA KIRKPINAR'A KATILMAYA HAZIRLANIYOR. AHMET TASCI BIR AKSILIK OLMAZSA, 56 YASINDA BASA GURESEN KEL ALICO'NUN REKORUNU DA KIRACAK. TASCI BUNUN ICIN KARAMURSEL'DE COK AGIR IDMANLAR YAPIYOR (FOTOGRAF:DHA- MUSTAFA BAGDIKEN- KARAMURSEL)

TÜRK yağlı güreşine adını harflerle yazdıran, tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde 9 kez başpehlivanlığı kazanan, ayrıca iki kez de peş peşe 3’er yıl başpehlivan olarak 2 kemerin de sahibi olan Karamürselli Ahmet Taşçı, bu yıl 57 yaşında son kez Kırkpınar’a katılarak yeni bir rekor kırmak için hazırlanıyor.
Önümüzdeki hafta başlayacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için tüm pehlivanlar son hazırlıklarını yaparken, 57 yaşındaki Ahmet Taşçı da ‘Kırkpınar’da başa güreşen en yaşlı pehlivan’ unvanını almak istiyor. Şu ana kadar Kırkpınar’a katılan en yaşlı güreşçi ise, Osmanlı döneminde 56 yaşında çayıra çıkan ünlü güreşçilerimizden Kel Aliço olarak biliniyor.
Şu anda Karamürsel’de, 30 yıllık ustası Engin Çınar’ın gözetiminde çalışmalarını sürdüren Ahmet Taşçı, genç güreşçilerin bile kaldıramayacağı ağırlıkta idmanlar yapıyor. Güreşlerin önümüzdeki hafta başlayacağını ve büyük heyecanla Kırkpınar’ı beklediğini söyledi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...