MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında “Türk coğrafyasının 4 yanından dini, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun on binlerce Türklük sevdalısı Çanakkale’de omuz omuza mücadele etmiş, şahadet şerbetini birlikte içmiştir.

Çanakkale ruhunun özü, Türk milletinin birlik ve bütünlük içinde bağımsız yaşamasıdır. Bu öz ve şuur bugün ihtiyacımız olan güç kaynağıdır” dedi.
Manisa milletvekili MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. MHP’li Akçay, tarihin yeniden yazılmasına vesile olan, Mehmetçiğin “Çanakkale geçilmez” dedirttiği, Türk milletinin vatan ve millet sevgisinin şehadetle sınav olduğu, dünya tarihinin en muhteşem kahramanlık destanını yazdığı Çanakkale Zaferi’nin 101 inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. MHP’li Akçay, şöyle konuştu:
“Çanakkale Zaferi, karanlık, tehditkar ve acı bir dönemde Türk Milletinin bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımıdır. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin birliğini ve dirliğini hedef alanlara karşı emsalsiz bir meydan okumasıdır. Çanakkale Zaferi, yüksek bir fedakârlık ve kahramanlık abidesidir.