Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Yenikent Osmanlı (ASAŞ) Stadyumu’na ait maraton ve protokol tribünleri Isıtıcı sistemleri montajlı mal alım işinin ihalesi yapıldı.
İhaleye Entek, Essta ve Fere adlı 3 firma katıldı. “Şaibeli ihale” başlıklı haberimiz konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Müşavirliği tarafından gönderilen açıklamada, “Şubat ve Mart aylarında teknik yeterliliğe sahip 3 ayrı firma tarafından numune niteliğinde kurulmuş olup, belirli lig maçlarında denenerek; ilgili firmalara iade edilmiştir” denildi.
Muhabirimiz Kemal Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar’ın talimatı üzerine fotoğraf makinası ile birlikte ihale salonuna alındı.
Yapılan ihalede Çukurova Isı Ankara bayisi ENTEK Firması 701.912, O6 TL, ESSTA Firması 690.957-10 TL ve SERA firması ise 647.724,20 TL teklif verdi.
Bu 3 firmanın Osmanlı Stadına “deneme” amaçlı ısıtma sistemleri kuran firmalar olduğu belirlendi.
İhale sonucunda bilgi almak için aradığımız Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, “ Kamu ihale kanununa göre yaklaşık 10 gün içinde ihale sonuçlanır” dedi.