Keçiören Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre Keçiören Belediyesi’nin “Mahallede İftar Var” temasıyla Uyanış Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde düzenlediği iftarda Uyanış, Bademlik, Pınarbaşı, Osmangazi Mahallelerinin sakinleri aynı sofrada buluştu.
Aynı iftar sofrasını paylaşan mahalle sakinleri, Ramazan’ı birlik ve beraberlikle yaşamanın da tadına vardılar. Osmanlı İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerle başlayan ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden iftar programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Edip Balcı, Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Mahalle sakinleri ile birlikte orucunu açan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “Uyanış Mahallesinde Keçiörenli’lerle birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşıyorum” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Umarım bu toplu iftarımız anılarınızda yer eder, birlik ve beraberliğimizin perçinlenmesine katkı sunan bu iftarı düzenleyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin barış ve birlik havasını bozmak isteyenler var, birbirimize olan sevgimiz onlara en iyi cevap olacaktır. DEAŞ, PKK gibi terör örgütlerinin ülkemizin ve bölgemizin huzurunu bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Allah ay yıldızlı bayrağımızı semalarımızdan, ezan seslerimizi camilerimizden eksik etmesin. Hepinize Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını getirdim, Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun.” dedi.