7 Haziran seçimlerinin önemine değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu,Türkiye’nin çok sayıda sorunla karşı karşıya olduğunu belirterek,” Genel seçimlerde hangi parti iktidar olursa olsun bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti sevdalısı olmasıdır” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, Türkiye gündemini değerlendirdi. Topcu, eğitimden, kadın cinayetlerine, suça bulaşmış çocuk sorunundan aidiyetlik duygusuna kadar Türkiye’nin gündemini meşgul eden birçok soruna parmak bastı.
Prof. Dr. Zühal Topcu, 10 yıl içinde 7 bin 122 kadın cinayeti işlendiğine dikkat çekerek, Çocuk Büro kayıtları verilerine göre sisteme kayıtlı 1 milyon çocuğun suça bulaşmış olduğunu söyledi.
Dinin siyasete alet edilmesine tepki gösteren Topcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün değerlerimiz ayaklar altına alındı. Dini değerlerimiz kullanılarak siyaset yapılmaya başlandı. Ki, biz şu terbiye ile yetiştik; inanç CenabıHak’la kul arasında olması gereken bir şeydir. Ama baktık ki, çok rahatlıkla siyasete alet ediliyor. Eğitim sistemimize de baktığımızda eğitim sisteminin ayaklar altında olduğunu görüyoruz. Hepimiz andımızı okuyarak yetiştik. Türk’üz, doğruyuz, çalışkanız dedik. Ama şu anda artık andımızın kaldırıldığını görüyoruz.
Ve biz biliyoruz ki, yine Türk milletine mensup olmaktan, Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyoruz.
Çünkü dışarıya baktığımızda herkes hangi ülkenin vatandaşıysa onun gururuyla yaşıyor.
Ve o kimliği de dışarıya gittiğinde çok rahatlıkla gönül rahatlığıyla temsil ediyor. Ama bu temsiliyeti, bu gururu bile iktidar elimizden almaya çalışıyor.”

FACEBOOK YORUMLARI