TBMM Genel Kurul’dan, İçişleri Komisyonu’na çekilen İç Güvenlik Paketi’nin güvenlik ile ilgili maddelerinin dışındaki maddeleri geri çekilecek. Komisyon bugün toplanıyor.
Hükümet, zaman kazanmak için, İç Güvenlik Paketi’nin, güvenlik dışındaki maddelerini geri çekiyor. İçişleri Komisyonu bugün toplanarak, geri kalan maddeleri tek tek önergelerle çekecek.
ANKA’nın edindiği bilgilere göre, İç Güvenlik Paketi’nin çekilme nedenleri arasında Çözüm Süreci ile ilgili gelişmeler de bulunuyor. PKK’nın 21 Mart’ta,  Nevruz’da silahları bırakacağı iddiaları Hükümetin bu kararı almasında etkili olduğu da söyleniyor.
Bugün, TBMM Genel Kurulu’nda, muhalefetin Kabine üyeleri hakkında verdiği gensoru önergeleri görüşülecek. Ardından, iki ayrı torba kanun teklifi Genel Kurul’un gündemine gelecek. Dolayısıyla torba kanun teklifleri görüşüldükten sonra İç Güvenlik Paketi Genel Kurul’un gündemine alınacak. Torba tekliflerin görüşülmelerinin iki hafta sürmesi planlanıyor. İç Güvenlik Paketi’nin ise 21 Mart’tan sonra Genel Kurul gündemine gelmesi öngörülüyor. Bu arada da Hükümet, PKK’nın silah bırakma girişiminin doğru olup olmadığını da görmek niyetinde.

FACEBOOK YORUMLARI