Sincan Belediyesi, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin Hakk’a vuslatının 742’nci yıldönümünde “Mevlana’yı Anma” programı düzenledi. Hz. Mevlana’yı ve öğretilerini anlatan Yazar Sinan Yağmur, şiir dinletisiyle vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

 

Sincan Belediyesi, İslam alimi Hz. Mevlana’nın Hakk’a vuslatının 742’nci yıldönümünde düzenlediği “Mevlana’yı Anma” programında Yazar Sinan Yağmur’u Sincanlılarla buluşturdu. Lale Konferans Salonu’nda düzenlenen program vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri programda adeta insan seli yaşandı. Katılımcılar programı izleyebilmek için saatler öncesinden konferans salonundaki yerlerini aldı.
GÖZYAŞLARIYLA ANDILAR
Yazar Sinan Yağmur, Sincanlıları Şeb-i Arus ve Mevlana hakkında bilgilendirerek, Mevlana’nın hayatı, öğretileri ve Şems ile ilişkisini anlattı. Tüm insanlığı sevgisi ile kucaklayan Mevlana’yı 742’nci vuslat yıldönümünde anan vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadı. Hz. Mevlana’nın şiirlerle anıldığı programda Sinan Yağmur, “Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems” kitabından alıntılarla katılımcıları gözyaşlarına boğdu.