TÜRKİYE İÇ VE DIŞTA ÇOK SIKINTILI GÜNLER GEÇİRİYOR VATANDAŞIN NE DİYOR

Ulusal ve yerel medyayı izlediğiniz zaman ortaya savaş, terör, cinayet, şiddet, trafik ve iş kazaları, yangın, mültecilerin dramlarını görüyorsunuz. Yani hep acı, hep hüzün var Türkiye’nin gündeminde. Vatandaş da artık patlama noktasında ve sadece huzur istiyor. Haksız mı?
2015 seçim yılı oldu ve bitiyor ama Türkiye’nin gündeminde bulunan önemli konular bitmiyor, bitmek bilmiyor.
Türkiye adeta adı konulmayan bir savaş durumunda, Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da idi şimdi de 3 bin asker ile İslam ordusunda ya da yazarımız duayen gazeteci Nuri Kayış’ın deyimi ile İslami NATO’da.
Gelelim PKK terörüne ki 34 yılın zirvesinde isyana dönüşen il ve ilçelerde hendeklerle barikatlarla askere, polise ve aslında Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne saldırı var.
Her gün şehit, gazi haberleri medyada yer alıyor. Cenaze törenleri sadece ateşin düştüğü evleri, aileleri değil tüm vatandaşların yüreğini yangın yerine çeviriyor.
Terör neden bitmiyor, bitirilemiyor?
Trafik kazaları ile en az teröre verdiğimiz şehit sayısı kadar can kaybı yaşanıyor. Hala emniyet kemeri bağlamayı alışkanlık hale getiremiyoruz.
Kadın terörü Cumhuriyet tarihinde görülmedik kadar çoğalıyor. Magandalar taciz, tecavüz, yaralama ve öldürmeyi arttırarak sürdürüyor. Ne yazık ki hala yasalarda bu suçlar için ağır cezalar konulmuyor.
Fabrikalarda, evlerde çıkan yangınlar da neredeyse olağan hale geldi. Türkiye’de neden bu kadar çok yangın oluyor? Yanıtı sizler de biliyorsunuz can ve mal güvenliği için önlem alınmıyor ülkemizde.
Ya iş kazaları? Evet, iş kazalarında da her yıl yüzlerce kişi hayatını kaybediyor. Bütün uyarılara rağmen iş güvenliği önlemleri alınmıyor.
Suriyeliler başta Türkiye’de bulunan 2,5 milyon mültecinin Akdeniz ve Ege’de göz göre göre hayatlarını kaybetmelerine seyirci kalıyoruz.
Şişme botlara doluşan yaşlı, genç ve bebekleri batıya, huzura gitmek istiyor. Ama azgın açık denizi aşmak hiç kolay değil. Batıyor botlar tekneler ölüyor masum çocuklar, bebekler yaşlı genç yüreklerimizi parçalıyor ama gelişmiş batılı ülkeler sadece seyrediyor.
Say say bitmiyor Türkiye’nin gündemindeki acılar, üzüntüler, hüzünler ve vatandaşta haklı olarak haykırıyor: HUZUR İSTİYORUZ