Turk Sanayicileri ve Isadamlari Dernegi (TUSIAD) Yonetim Kurulu Baskani Cansen Basaran Symes, Capital ve Ekonomist dergileri tarafindan duzenlenen Uludag Ekonomi Zirvesi'nin 'Liderin Surdurulebilirlik Ajandasi' konulu oturumda konustu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran, İş dünyasının ihtiyacı olan Türkiye’de acil bir hükümetin hızla kurulması konusunda fikir alış verişi yaptık. Sivil toplum örgütü olarak bir hükümet formasyonu için kesinlikle burada değiliz” dedi.CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, “İş dünyası olarak siyasilerimizin uzlaşma kültürü ile ülkemizin önünü açacak bir hükümeti hızla ortaya koymaları konusunda son derece olumlu beklentilerimiz var. İş dünyasının ihtiyacı olan Türkiye’de acil bir hükümetin hızla kurulması konusunda fikir alış verişi yaptık. Sivil toplum örgütü olarak bir hükümet formasyonu için kesinlikle burada değiliz” dedi.
Kılıçdaroğlu ile olan görüşmeye ilişkin bilgi veren Cansen, “Seçimden sonra parti liderlerini kutlamak, Türkiye için son derece olumlu seçim gerçekleştirdik. Burada kendilerinin gösterdiği hassasiyet için tüm partilerimizi kutluyoruz. Ardından açıkçası bu parlamentodaki seçime katılma oranında son derece olumlu görüşlerimizi bildirdik. Parlamentonun yüzde 95 gibi katılımcı bir güçle ortaya çıkmış olmasından dolayı memnuniyetimizi dile getirdik” dedi.
“İŞ DÜNYASININ BURADAN
MUTLAKA HIZLA UZLAŞAN BİR HÜKÜMETİN KURULMASI
TALEBİNİ BİLDİRDİK”
İş dünyasının acil olarak bir hükümet kurulması yönünde ortak görüşü olduğunu vurgulayan Cansen, “İş dünyasının buradan mutlaka hızla uzlaşan bir hükümetin kurulması talebini bildirdik. İş dünyasının taleplerini de demokratikleşme, kalkınma başlıkları yatırım ortamı, sürdürülebilir büyüme etrafında öncelikleri kendileri ile paylaştık. Yarın sizlerle ’dan ayrılmadan daha kapsamlı bir değerlendirme yapacağım” açıklamasında bulundu.
Görüşmede iş dünyasının beklentilerini Kılıçdaroğlu ile paylaştığını belirten Cansen, “İş dünyası olarak siyasilerimizin uzlaşma kültürü ile ülkemizin önünü açacak bir hükümeti hızla ortaya koymaları konusunda son derece olumlu beklentilerimiz var. İş dünyasının ihtiyacı Türkiye’de acil bir hükümetin hızla kurulup ve reforma ve ekonomideki konulara hızla dönmesi konusunda da kendileri ile fikir alış verişi yaptık” diye konuştu.
Cansen, “Biz sivil bir toplum örgütü olarak açıkçası bir hükümet formasyonu için kesinlikle burada değiliz. İş dünyasının hükümetten beklentilerini olabildiğince en güçlü sesle liderimizle paylaşarak onlara hızla bu gündeme odaklamamalarını ifade etmek için geldik.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...