MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çorum mitinginde yaptığı konuşmada, “Erdoğan ömür boyunca kendisini ve ailesini güvence altına almak için başkanlık arayışındadır. 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecinden yakayı kurtarmak için Türkiye’ye komplo kurmaktadır. Hakim ve savcılar hırsızlar tarafından mesleklerinden ihraç edilmektedir. Polisler, rüşvetçiler tarafından cezaevine atılmaktadır. Hırsız kovalamakta, masum kaçmaktadır. Tam bir hukuk cinayeti yaşanmaktadır. Keşmekeşlik had safhadadır. Adalet boğazlanmaktadır” dedi.
Bugün karayolu ile Ankara’dan Çorum’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Abide Meydanı’nda yaklaşık 6 bin partiliye hitap etti. Çorum’un üzgün olduğunu ve geçinemediğini belirten Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın iki gün önce Rize ve Trabzon’da iki korsan miting düzenlediğini ifade ederek, “Trabzon’da işsiz kardeşlerimi kastederek aynen şöyle demiştir; ‘İş yok değil var. Ama beğendiremiyorsunuz. Hanımefendiler, beyefendiler kolay kolay iş beğenmiyorlar’ yani iş varmış fakat çalışan ve beğenen yokmuş. Çorumlu kardeşim iş verildi de siz mi çalışmadınız? İş sağlandı da siz mi girmediniz. Erdoğan, üçüncü havalimanı müteahhitlerden birisinin ağır vasıta şoförü bulamadığını, Vietnam’dan 2 bin 200 lira aylıkla şoför getirdiğini söylemektedir. Bu sözler sayıları 6 milyonu aşan işsiz kardeşlerimizle alay etmektir. Bu sözler işsizlere şamar gibi inmiştir. Erdoğan işsizlerin şikayet ve sızlanmasını ciddiye almadığı gibi onları tembellikle itham etmektedir. Bu ne kızarmaz yüzdür. Bu ne cüretkar tavırdır” dedi.
AKP LOBİLERE
TESLİM OLMUŞ
Dış borcun 400 milyar dolara çıktığını dile getiren MHP lideri Bahçeli, “Davutoğlu her yere IMF’ye borç ödemekle övünüyor. Bunu da aklınca milliyetçikle ilişkilendiriyor. Türkiye’nin IMF’ye olan borcu belirlenmiş bir takvim kapsamında zaten ödenecekti. Fakat bizzat AKP hükümeti, 2005 yılında IMF’ye müracaat etmiş, borç almak gayesiyle kuyruğa girmiştir. Davutoğlu bundan hiç bahsetmemektedir. Bu konuya hiç girmemektedir. Başbakan IMF’yle borç ilişkisinin kesildiğini sürekli tekrar ederken, AKP iktidarları döneminde dış borcun yaklaşık 270 milyar dolar artmasını nasıl izah edecektir? Ve dış borcun 2002’ye göre yüzde 206 çoğalmasını nasıl anlatacaktır? AKP borçlanmış, Çorumlu ödemiştir.

FACEBOOK YORUMLARI