Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çınar saldırısının dahi tek başına terörün ve terör karşısında haysiyetli bir duruş sergilemeyenlerin alçak, ahlaksız, karanlık yüzünü göstermeye yettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen “Kamu- Özel Sektör Tarafından Tamamlanan 99 Baraj ve Hidroelektrik Santrali’nin Toplu Açılış Merasimi”ne katıldı.
Programda konuşan Erdoğan, Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki hain saldırıya ilişkin, “Dün gece Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde teröristler polis lojmanlarına ve emniyet kuvvetlerimizin binalarına saldırdılar. Bombalı araç, roket ve silahlarla gerçekleştirilen saldırıda 1 polisimiz ve 5 vatandaşımız hayatını kaybederken 6’sı polis, kalanı sivil 39 vatandaşımız da yaralandı. Şehit polisimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifa temenni ediyorum. Çınar saldırısı dahi tek başına terörün ve terör karşısında haysiyetli bir duruş sergilemeyenlerin alçak, ahlaksız, karanlık yüzünü göstermeye yeter” dedi.
Salonda “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganları atılması üzerine Erdoğan, “Ondan hiç endişeniz olmasın. Biz bugüne kadar hep dik durduk. Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda, rükuda eğiliriz başka yerde asla” karşılık verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kendilerine ‘akademisyen’ diyen bir grup, bir güruh çıkıp alenen terör örgütü yanında saf tutarak devletine ve milletine kin kustu” dedi.
Programda konuşan Erdoğan, toplam yatırım tutarı 10 milyar TL’yi bulan bu eserlerin Türkiye’ye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Erdoğan, kalkınan, büyüyen, üreten ve refah düzeyi de buna göre artan Türkiye’nin enerji talebini karşılamak için bu yatırımların kesintisiz olarak sürdürülmesi gerektiğini belirtti.