Türkiye yıllardır, PKK ve şimdi de IŞID ve diğer İslami terör örgütlerinin tehdidi altında. Türkiye’nin her tarafı bir ateş topuna döndü. Her gün bir önceki günü aratıyor. Daha dün Gaziantep’te bir düğünü kana bulayan bu gizli güçler şimdi Cizre’de PKK sahneye çıkıyor. Dün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gündemdeydi. Türkiye üzerinde büyük oyunlar var. Bakalım yarın ne olacak.

PEKİ, BUNA KİM DUR DİYECEK?

İşte 15 Temmuz’daki FETÖ’cu darbe girişiminde millet sokağa çıkıp buna dur dedi. Şimdi de yıllardır, süren PKK ve diğer İslami teröre dur diyecek bir irade arıyoruz. Bu konuda çok sözler verildi. Sileceğiz, bitireceğiz, köklerini kurutacağız buna benzer çok laflar edildi. Hepsi lafta kaldı. Biz laf üretiyoruz, neticeyi değiştiremiyoruz.

İSRAİL OLSA BAK NASIL BİTERDİ

Onu bunu bilmem. Türkiye terör ile mücadele de sınıfta kaldı. İstihbarat terörü yenemiyor. Gelen vuruyor, giden vuruyor. İşte İsrail, onu vuran var mı? Parmağını çıkarını ortadan siliyor. Müslüman ülkelerin ortasında ne zulümler yaptı. Kimse parmağını dokunduramıyor. Onun için içimden bir İsrail olamadık demek geçiyor. Türkiye kiminle işbirliği yapacaksa yapsın. Olağanüstü hal mi? sokağa çıkma yasağı mı? Aklına ne geliyorsa yapsın. Ancak bu teröre bitirsin. İşin artık siyasi boyutunda bir çözüm düşünülmediği aşikar. O zaman silahlı mücadele ile inlerine gireceksin. Beyinlerini bulup bitireceksin.

ASALA NASIL BİTİRİLDİ

Geçmişte uzun yıllar Türkiye Ermeni Terör örgütü ASALA’dan az çekmedi. Dış temsilciliklerimizde az şehitler vermedik. Nasıl  kadrolar operasyonlar ile bunu bitirdi ise bu teröründe bir sonu olmalı.
Türkiye bu terörle gelecek 10 yılları yaşayamaz. Sonunda her şeyin bir dayanma noktası var. Biz bunu çoktan geçtik. O nedenle içte ve dışta düşmanları tespit edip tepelerine inme geldi ve geçti de. Türkiye’nin bu gücü var.
Ancak bunu yönetecek ekip yok. Şimdiye kadar bu kadar terör eylemi oldu. Yaşamları kayboldu. Sadece vatan sağ olsun dedik. Şehitler ölmez, vatan bölünmez dedik. Peki, hesap sorduk mu? Sorumlular çıkıp hesap verdi mi? Hesap sorulmadıkça, hesap verilmedikçe bu iş dikiş tutmaz. Gelen vurur, giden vurur.

ANADOLU YAĞIZLARI ARANIYOR

O nedenle geçmişte bu uğurda çok mücadele etmiş ve kendini kanıtlamış isimler aklıma geliyor. Bunların hepsinde vatanın bölünmezliği, bayrak sevgisi ile dolu insanlardı. Bunların başında başından bir sürü badireler geçen Mehmet Ağar aklımdan geliyor. Yok, mu bu ülkede yeni Mehmet Ağar’lar….