Türkiye gerçekten çok zengin bir ülke. Hani derler ya hep her şeyi var işte Türkiyemiz buna tam uygun bir ülke. Hala tatildeyim, her sene Ayvalık sınırları içerisindeki o şirin Cunda  (Alibey) adasına giderim. Orada ayrı bir büyü var beni etkileyen. Orayı görmeden, dönmem İsveç’e.

Yine yazımızın başlığına gelecek olur isek, Türkiye’deki insanlar bunu görüyor da, siyasilerimiz görmez mi? diye. Ben Ayvalık Cunda’yı görüyorum. Türkiye’nin her köşesi bir Cunda değil mi? İnanın, bu her ülkeye nasip bir özellik değil. Türkiye’nin bu imkanları bugün unutuluyor, görülmüyor. Ya da onlar da benim gibi İsveç Penceresi’nden bakmıyor.

İNŞALLAH BU BİR MİLLAT OLUR

Hani rahmetli Kayahan’ın bir şarkısı vardı. Vardır, herşeyin bir başlangıcı. Başarısız Darbe girişimi ile Türkiye çok güzel bir milli ve siyasi birlik yakaladı. Umarım, bu güzel tablo Yenikapı’da taçlandırılan tablo hep devam eder. Bugün sanıyorum, Türkiye’nin birliğini, dirliğini isteyen tüm insanlar aynı duygu ve düşüncededir.

BAŞKA TÜRKİYE YOK

Neden mi? işte ben dahil milyonlar neden dünyanın bir köşesine dağıldık. Hepimizin, doğduğu, büyüdüğü ülkeden kaçışının bir hikayesi vardır. Ben dahil, inanın herkes gittiğine pişman. Keşke ülkelerindeki şartlar iyi olsaydı da bakın onlar gider miydi. Ancak geçmiş yıllarda, ülke kan ağlarken, ellerini sıkmayan bir siyasetçi modeli vardı bu ülkede.

FETHULLAH GÜLEN GİDERAYAK İYİ BİR MİRAS BIRAKTI

Fethullah Gülen, inanın Türkiye’ye çok büyük iyilik yaptı giderayak. Daha dün tüm Türkiye için olması mümkün olmayan bir rüyayı gerçekleştirdi. Düşünebiliyor musunuz, Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli aynı mitingde yer alacak. Bunu rüyamızda dahi göremezdik.
Ancak her kötülükte bir iyilik vardır derler ya, o da burada cuk diye oturdu. Türkiye için tüm siyasiler milli mücadele ruhu ile bir araya geldi. Zaten Türkiye hep ne zaman uçurumun yanına gelir, o zaman tekrar yeni bir ulus olarak ortaya çıkar. İşte 15 Temmuz FTÖ darbe girişimi de Türkiye’de yeni bir milat olmuştur. Tek endişemizin, birilerinin bu güzel tabloya çomak sokmasıdır. Artık burada tüm siyasilere büyük bir sorumluluk düşüyor. Kimsenin gazına gelmeyin, birbirinize sarılın, ortak müştereklerde anlaşın ve bu millet için yolunuza devam edin
İşte yazımın başlığı ile bitireceğim, herşeyimiz var bir tek siyasi birliğimiz yoktu. Şimdi helvayı karıştırın tüm Türkiye bu helvayı zevkle yesin. Şimdi helvayı karmayı bekliyoruz. Afiyet olsun Türkiyem….