Fenerbahçe-Galatasaray maçı haftaya damgasını vurdu. Her yer, her şey, her gazete, her televizyon kanalı, kahvehaneler, kıraathaneler, meyhaneler, kafelerde varsa yoksa derbi. İçimiz dışımız derbi oldu. Hafta ortasına kadar devam eder derbi muhabbeti.

Fenerbahçe-Galatasaray maçı haftaya damgasını vurdu. Her yer, her şey, her gazete, her televizyon kanalı, kahvehaneler, kıraathaneler, meyhaneler, kafelerde varsa yoksa derbi. İçimiz dışımız derbi oldu. Hafta ortasına kadar devam eder derbi muhabbeti.
Haftanın maçlarına gelince. Futbol çoğu maçta yine yoktu. Kasımpaşa-Akhisar maçı ile başladı hafta. Kasımpaşa eh işte oynadı iki farklı öne geçti. Üçüncü golü kendi kalesine atınca da uyanan Akhisar bastırıp bir puanı aldı.
Cumartesi günü ilk maç Erciyes ile Gençlerbirliği arasındaydı. Futbol yine yoktu ama gol çoktu. Gençlerbirliği yeni hocasına 4 gol atarak “Hoş geldin” dedi. Şifo”nun takımı iyi oynayamıyor. İşleri zor. Günün ikinci maçı Balıkesir ile Rize arasındaydı. Rize iyi oynadı golleri Balıkesir attı. Rize iyi oynamaya devam edip bir puanı kaptı.
Son maç Eskişehir ile Bursa arasındaydı. Futbol yoktu, maç başladığı gibi bitti. Pazar gününün ilk maçı, Başakşehir ile Konya arasındaydı. Tipik öğlen maçıydı, uykumuz geldi. O da başladığı gibi bitti. Karabük-Gaziantep maçı da başladığı gibi bitti. Karabük iyi oynadı, penaltıda kazandı ama golü bulamadı. Antep ise çok kötü oynadı ve bir altın puan aldı.
Futboldan nasibini alamayan bir maçta Sivas ile Beşiktaş arasındaydı. Siyah beyazlılar herhalde akılları UEFA Ligi’ndeydi, hiçbir şey oynamadı. Maçın özeti Sivas 16 şut attı ikisini Cenk birini direk önlerken, Beşiktaş 5 şut attı ikisi kaleyi buldu, birini Korhan kurtardı, biri de gol oldu.
Gelelim anlı şanlı derbi ye. Güzel bir futbol seyrettik. Her iki Teknik Direktör”de taktiklerini sahada uyguladılar. Galatasaray maça önde baskı kurarak başladı. İlk 10 dakika içinde iki pozisyon buldular. Bunlardan birinde Teles”in ortasına hatalı çıkan Volkan, Selçuk’un vuruşunu kurtarıp kendisini affettirdi. Diğeri de savunma arkasına atılan topu Burak,Volkan”ın üstünden aşırdı ama çerçeveyi bulamadı.
Kaçan iki golden sonra Galatasaray durdu. Daha doğrusu durduruldu. Baskıyı yaptığı iyi paslarla kıran Fenerbahçe önde basmaya ve akınlar yapmaya başladı. Pozisyonlarda buldu ama değerlendiremedi.
İkinci yarıya da Fenerbahçe bıraktığı yerden devam etti. Baskıyı gitgide artırdı. Galatasaray Selçuk ve Hamit ile direnmesine rağmen sahasından çıkamadı. Sarı kırmızılılar Yasin”in girmesiyle oyunu dengelemeye çalışırken kalesinde golü gördü.
Savunmasına yardım eden Sow uzun bir top attı, Webo, Mehmet Topal’a indirdi, o da Kuyt’a verdi. Hollandalı, Muslera’nın kapattığı köşeden golü attı. Golden sonra atağa geçen Sarı kırmızılılar Yasin ile gol şansı yakaladı ama Volkan nefis kurtardı.
Güzel bir maç oldu. Daha iyi de olabilirdi.Futbolcular itiraz edeceklerine oyunlarını oynasalar daha güzel maç seyrederdik. Hakem Cüneyt Çakır maçı iyi yönettiği Olcan’ı atmalıydı. Maçın yıldızı çoktu. Bana göre Mehmet Topal maçın yıldızı idi. Maçın bir güzel görüntüsü de bitiş düdüğünden sonra yaşandı. Kuyt’ın çocuklarının babalarına koşup sarılmaları çok güzeldi.