EGO bünyesinde bulunan 1878 otobüsten, her gün 1225’inin sefere çıkarak, ortalama 750 bin kişinin ulaşımının sağlandığını dile getiren Genel Müdür Tahiroğlu, “Seferlerini tamamlayan otobüsler her gün 5 bölgede bulunan temizlik ekipleri tarafından 21.30 ile 06.00 saatleri arasında iç ve dış temizlikleri ayrıntılı şekilde yapılıyor. 

Başkent’te kent içi toplu taşımacılık hizmetini sağlayan EGO Genel Müdürlüğü, vatandaşların temiz ve hijyenik bir ortamda seyahat etmeleri için otobüsleri her gün dip köşe temizliyor.
Doğalgazlı filosuyla çevre temizliğine verdiği katkıdan dolayı takdir toplayan EGO, otobüslerin içinde günlük hijyenik temizliklerini gerçekleştirirken, mevsim geçişlerinde ortaya çıkan nezle-grip gibi salgın hastalıkların da bulaşmasını önlemek amacıyla otobüsleri virüslere karşı sık sık dezenfekte ediyor.
EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, Başkentlilerin güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlarken, otobüslerin temiz ve hijyenik olmasına da çok önem verdiklerini kaydetti.
EGO bünyesindeki toplu taşım araçlarından otobüslerin, seferlerini tamamlandıktan sonra her gece bir sonraki gün için temizlenerek hazır hale getirildiğini ifade eden Tahiroğlu, “Başkentlilerin daha sağlıklı bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak için toplu taşım araçlarında her gün yapılan temizliklerinin dışında virüslere ve haşerelere karşı baştan aşağı dezenfekte de ediyoruz” dedi.
EGO Genel Müdürlüğü’nün hem çevreyi kirletmeyen doğalgazlı hem de insan sağlığını tehdit etmeyen hijyenik ve tertemiz otobüs filosuyla öncü olduğunu kaydeden Tahiroğlu, gerçekleştirilen temizlik ve dezenfekte çalışmaları ile de halk sağlığını koruduklarını vurguladı.
EGO bünyesinde bulunan 1878 otobüsten, her gün 1225’inin sefere çıkarak, ortalama 750 bin kişinin ulaşımının sağlandığını dile getiren Genel Müdür Tahiroğlu, “Seferlerini tamamlayan otobüsler her gün 5 bölgede bulunan temizlik ekipleri tarafından 21.30 ile 06.00 saatleri arasında iç ve dış temizlikleri ayrıntılı şekilde yapılıyor. Yeniden temiz ve hijyenik hale getirilen otobüsler sabah vatandaşların hizmetine sunuluyor” dedi.
Otobüslerin günlük temizlikleri hakkında bilgi veren EGO Genel Müdürü Tahiroğlu, günlük seferlerini tamamlayan EGO Otobüslerinin Dikmen, Macunköy, Mamak NATO Yolu, Akköprü ve Sincan’da bulunan Bölge Müdürlükleri’ne getirilerek, burada her gün rutin temizlik işleminden geçirildiğini söyledi. Otobüslerin, öncelikle vakumlu süpürgelerle atılmış veya dökülmüş pisliklerden arındırıldığını anlatan Tahiroğlu, “Daha sonra araç sayısına göre bölgelerde hazır bekleyen temizlik ekipleri tarafından otobüs iç mekanındaki; yolcu koltukları, koltukların arka-alt kısımları, düğmeler, direksiyonu, cam kenar ve lastikleri, şoför paravanı, yolcu tutamakları temizlenerek dezenfekte edilir.