CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Konya’da bir gecekonduda zattürre olan ve ölen ‘Ayaz bebeği’ unutmadım. Ama Ankara’da oturan beyler tamamını unuttular. Her eve huzuru ben getireceğim. Hiçbir aile ‘ben yoksulum’ demeyecek. Sözüm söz. Kılıçdaroğlu sözü” dedi.Kars’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanında coşkulu biçimde karşılandı. ‘Başbakan Kemal’ sloganları eşliğinde yaklaşık 3 bin kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, işsiz, evinde tenceri kaynamayan vatandaşların derdiyle ilgilendiğini, ‘halktan kopan ve yakınlarının ceplerini düşünenlerle ilgilenmediğini bildirdi. Karslılardan bir şeyi unutmamalarını isteyen Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Klılıçdaoğlu halk için çalışır” dedi.
“Sizden biriyim” sözünü de unutmamalarını isteyen Kılıçdaroğlu, yaşam biçimini anlatırken, “Sizler nasıl yaşıyorsanız bizde aynen sizin gibi yaşıyouz, Acıyı, işsizliği, yoksulluğu ben bilirim. Söz verdim, bu ülkede yoksulluğu tarihe gömeyeceğim. Allah aşkına Kars’ın hangi sorununu çözdüler?” diye konuştu.
CHP iktidarında hiçbir şeker fabrikasını kapatmayacaklarına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, Kars’ın hayvancılık konusunda başarılı olması için yeniden yapılandırmaya gideceklerini, Et ve Süt Kurumu, kombinanın hizmet edeceğini belirtti. Köylü, esnaf, Kars ve Türkiye’nin kazanacağını anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, sadece hortumcuların kaybedeceğini bildirdi. Kığlıçdaroğlu, şunları söyledi:
“Ben merak ediyorum. Bunlar diyorlar ki yol yaptık, köprü yaptık. Her hükümet yapar. Sen 17 milyon yoksulluğu bitirdin mi? işsizliği çözdün mü? Sevgili anneler sizden istediğim var. Çocuklarınızın üstüne nasıl titrediğinizi biliyorum. O Ankara’da oturan beyler sizin çocuklarınızı unuttular. Ben unutmadım bakın. Samsun’da açlıktan ölen Kübra bebeği ben unutmadım. Konya’da bir gecekonduda zattürre olan ve ölen Ayaz bebeği unutmadım. Ama Ankara’da oturan beyler tamamını unuttular. Her eve huzuru ben getireceğim. Hiçbir aile ‘ben yoksulum’ demeyecek. Sözüm söz. Kılıçdaroğlu sözü. Kars’ın 13 yılda içme suyu sorunu çözülmedi. Sonra diyorlar ki biz Amerika’da Kızılderililerin su sorununu çözmek içim yardım ettik. Bırak Amerika’yı Kızılderili’yi. Önce bir Kars’a gel. 21’inci yüzyıldayız, insanların çeşmelerinden su aksın.”
REFAHI TABANA YAYACAK
Dünyanın en pahalı mazotunun Türkiye’de olduğunu, çiftçilere mazotu 1.5 liradan vereceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ülkenin yolsuzlukta dünya lideri, iş kazalarında Avrupa birincisi olduğunu anımsattı. Refahı tabana yayacağını, her vatandaşın büyüme ve kalkınmadan nasibini alacağına işaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilere bayramlarda birer maaş ikramiye vereceklerini, onları ülkenin birinci sınıf vatandaşı yapacaklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, emeklilere vereceği ikramiye üzerine hükümetin koro halinde bağırıp ‘Veremezsin’ dediklerini anımsattı.