Adalet

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretine ilişkin, “Orada gazetecilerin karşı karşıya kalmış olduğu tavırları kabul etmek mümkün değil. Bunu kınadık, kınıyoruz. Bunu sık sık yapıyorlar. Bir de yurt dışında yaparak ayrıca hepimizi rezil ediyorlar” dedi.

“TEKRAR BİR MAĞDURİYET OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Bekaroğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında “darbe” iddialarına değinerek, şöyle dedi:
“Dikkat ediyorum hükümet yanlısı medyada bunlar daha çok köpürtülüyor. Kanaatim odur ki tekrar bir mağduriyet oluşturulmaya çalışılıyor. Bir darbe tehdidi ile de karşı karşıya olduklarını göstererek yeniden bir mağduriyet oluşturmaya çalışıyorlar.
Türk Silah Kuvvetlerinin bu konuyla ilgili yapmış olduğu bir açıklama var. Bu açıklama da yanlıştır.
Çıkmıştır bir densiz ‘F-16 pilotların yarısı paralelci’ diyebilmiştir. Niye yapıyorlar bunları. Bir algı operasyonu oluşturmaya çalışıyorlar. ‘Biz yanlış yapmıyoruz. Rus uçağını biz düşürmedik aslında, paralelciler düşürdü, şehitlerin sayısı artıyor ya bizim kabahatimiz yok, bunlar paralelciler yapıyor’, böyle bir algı oluşturmaya çalışılıyor.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretine ilişkin soruya Bekaroğlu, “Orada gazetecilerin karşı karşıya kalmış olduğu tavırları kabul etmek mümkün değil. Bunu kınadık, kınıyoruz. Bunu sık sık yapıyorlar. Bir de yurt dışında yaparak ayrıca hepimizi rezil ediyorlar. Burada hakkımızı, hukukumuzu ihlal ediyorlar, basın alma hakkımızı bu şekilde ihlal ediyorlar ayrı bir konu, bir de bu şeyi yurt dışında tekrarlayarak ülke olarak son derece düşmüş olan prestijimizi iyice yerle bir ediyorlar” yanıtını verdi.