Hentbolun en büyük sorunu pazarlama

0
54

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun yeni döneminde, Kadın A Milli Takım Başantrenörlüğü görevine getirilen Serdar Eler, 40 yıllık birikimini milli takım sporcularına aktarmaya çalışacağını söyledi.

1993 yılından bu yana antrenörlük yaptığını ve milli takım görevini hak ettiğini belirten Eler, kadın milli takımının uzun süredir belli bir antrenör ve sistemle çalıştığına dikkat çekti.

Serdar Eler, 496 kez A Milli Takım formasını giydiğini hatırlatarak, “Oyunculuk kariyerimin yanı sıra antrenörlük kariyerimde de Avrupa ve dünya şampiyonluğu yaşamak isterim. Hiç olmazsa en azından çeyrek ya da yarı final, görmek istediğim dereceler. Eski milli takım başantrenörü Hikmet Vurgun, kendisine ait bir sistemi oturtmuş. Oyuncu kadrosunda çok büyük değişiklikler olacağını sanmıyorum. Milli takım ruhunu tekrar harekete geçirmek gerekiyor. Alınan olumsuz sonuçlar sonrasında sporcularda bir soğuma ve gevşeme oluşmuştu. Bizim için önemli olan, yeni bir başlangıç ve milli takım ruhu. Bunu kazandıracağıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’de hentbolun hak ettiği yeri bir türlü bulamadığını vurgulayan Eler, “Hentbolun en büyük sorunu pazarlama. Spor kamuoyunun gündemine hentbolu yerleştiremiyoruz. 40 yıllık maziye sahip bir branşı, kendi alanında başarılar gösterse bile Türk spor kamuoyuna mal edemediğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Milli takımlar ve kulüplerin alacağı başarılarla bu ürünün pazarlanabilmesinin gerektiğini vurgulayan Serdar Eler, “Başarı gelirse basın sizi takip ediyor. Basında yer alınca ekonomik olarak destek bulmaya başlıyorsunuz. Sponsorların gelmesi için basında yer almak lazım.” diyerek sözlerini tamamladı.