MNG Kargo, 12’nci kuruluş yılı kapsamında Ankara’da özel bir kutlama düzenledi. MNG Kargo, 12’nci kuruluş yılı kapsamında kutlamalarına Gaziantep, Antalya ve İzmir’den sonra Ankara’da devam etti. Ankara Rixos Hotel’de iş ortakları ve çalışanlarının katıldığı gala gecesi öncesi bir basın toplantısı düzenleyen MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, MNG Kargo’nun 12 yıllık gelişimini basın mensuplarına değerlendirdi.
MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, faaliyetlerinin 12’nci yılında yenilikçi projeleri ve hizmetleriyle öne çıkan MNG Kargo’nun bugün sektöründe trend belirleyen konumuna değinerek, “Bu ülkeyi sevmek yetmez. Çok çalışmak, başarmak ve bu ülkenin insanıyla bütünleşmek gerek. Biz 2003 yılında bu anlayışla yola çıktık. Türkiye’nin potansiyeline inandık, müşterilerimiz bize güvendi. Her yıl yeni yatırımlar yaptık, iş ortaklarımız ve çalışanlarımızın verdiği güçle büyüdük” şeklinde konuştu.
Aslan Kut, MNG Kargo’nun 12 yılda ulaştığı büyüklük konusunda ise şunları söyledi: “Bugün Türkiye’de 15 bölge müdürlüğü, 26 aktarma merkezi, 880’ün üzerindeki yaygın dağıtım ağı, 2 bin 200’den fazla kara taşıma aracı ve 8 bin’i aşkın çalışanımız ile günde 600 bin adrese dünya standartlarında hizmet götürmekteyiz. Ayrıca, hızlı hava taşımacılığı kategorisinde dünya lideri olan FedEx Express’in 220 ülkedeki global hizmet ağına entegre çalışıyoruz. İnovasyon yatırımlarımız, müşterilerimize sunduğumuz yeni ürünler ve güçlü dağıtım ağının sağladığı sinerji, MNG Kargo’nun sektöründe en büyük oyunculardan birisi olma başarısını güçlendirmektedir. Hedefimiz, MNG Kargo’yu orta vadede ‘dünya markaları’ ligine taşımaktır.”
Basın toplantısının ardından düzenlenen galada yorumcu ve ses sanatçı Fatih Erkoç sahne aldı. Erkoç şarkılarıyla eğlence dolu keyifli anlar yaşattı.