Medyanın Saadet-BBP ittifakı haberlerine ambargo koyduğunu ve mesajlarını yayınlamadığını vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak 7 Haziran Milletvekili seçimleri için gece gündüz Türkiye’yi adım adım gezdiklerini söyledi.

Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi 7 Haziran seçimlerine ittifak yaparak birlikte giriyorlar.
Kamalak Pazar günü beni arayarak medya konusundaki şikâyetlerini dile getirdi. İşte Mustafa Kamalak’ın sorularımıza verdiği yanıtlar
OU: Propaganda çalışmalarınız nasıl gidiyor?
MK: Biz büyük bi gayretle kardeş partimiz BBP ile elele, gönül, gönüle neredeyse 24 saat çalışıyoruz. İllere, ilçelere gidiyoruz ve vatandaşlarımızla bütünleşiyoruz. Büyük bir heyecan, büyük bir katılım görüyoruz.
OU: Herhalde faaliyetleriniz ve programlarınızı medyaya bildirmiyorsunuz?
MK: Olur mu? Hiçbir ayrım yapmadan tüm medya kuruluşlarına her türlü bilgiyi önceden bildiriyoruz ama gelin görün ki medya bize ambargo uyguluyor ve gerek bizim gerekse BBP’nin haberlerini yayınlamıyor. Sanki bu ülkede sadece 4 siyasi parti yarışıyor, sanki bizler evlerimizde oturduk oy bekliyoruz.
OU: Saha çalışmalarınız size nasıl bir sonuç alacağınızı gösteriyor?
MK: Biz yaptığımız saha çalışmalarında şunu gördük, BBP’nin ve Saadet Partimizin şu anda yüzde 40’lara yakın bir potansiyeli var. Saha çalışması yapanlar bilirler, partilerin bir normal oy oranları, bir mevcut potansiyeli, bir de maksimum potansiyeli vardır. Şartlar lehine geliştiğinde alacakları oydur maksimum potansiyel. Bu iki partimizin maksimum potansiyeli yüzde 36. Bunu virgülüne dokunmadan söylüyorum. Bu 36 nedir, şartlar lehimize gelişirse. Biz, şartları lehimize, rüzgârı lehimize estirmek için bu işbirliğini yaptık.
OU: Meclis’te tüm dengeleri değiştirecek rakamdan söz ediyorsunuz. Bu oran meclise girmenizi sağlayacağı gibi hükümette yer alacak bir sonuç da doğurur değil mi?
MK: Birinci adım bu. Bundan sonraki bütün şartları lehimize doğru çevirme gayretimizi üst düzeye çıkarırsak, konjonktür bizim lehimize doğru gelirse çünkü iktidardan kaçış var, meclis muhalefeti ile ilgili sıkıntılar var. Millet, hep bir iktidar arayışı içinde, alternatif arayışı içinde. Biz, maksimum potansiyelimizin yarısını dahi alsak bu yüzde 20’lere yaklaşıyor. Biz bunu alacağız Allah’ın izniyle. Buna inanıyoruz. İnandığımız için bu yola çıktık.
OU: İnanmak başarmanın yarısıdır. Peki, seçim beyannamenizin en önemli farkı ne diğer partilere göre?
MK: Dünyanın en zengin petrol, maden yatakları ile en genç nüfusunun İslam ülkelerindedir. Bütün bu zenginliğe rağmen dünyanın en perişan ülkeleri de İslam ülkeleridir. Bir asır önce ecdadımız bütün bunları bir merkezde toplamıştı. Ne oldu bize, kitabımız, Rabbimiz aynı ama paramparça olmuşuz. Şu halde inşallah bu birlikteliğimiz tüm İslam âlemine örnek teşkil edecektir.
İnşallah 7 Haziran’dan sonra bu ülkede çok şey değişecek. İktidar, Meclis, bu ülkenin yönü değişecektir. Kardeşlerin istikametine dönecektir, bunu vadediyoruz. Asırlardır beraber yaşadığımız kardeşlerimizle buluşmak için yönümüzü doğuya çevireceğiz, bunu vadediyoruz.
OU: Bu hedefinize varmak için neler yapıyorsunuz?
MK: Önümüzdeki 1,5 aylık sürede çalmadığınız kapı, titretmediğiniz gönül kalmamalıdır. İşte bunun için kardeş partimiz Büyük Birlik ile sağladığımız birlik içinde büyük bir çalışma yürütüyoruz.
OU: Ben sizlere başarılar diliyorum ve Gazetemizin hiçbir partiye ambargo koymadığını ve sayfalarımızın Saadet ve Büyük Birlik Partilerinin mesajlarına açık olduğunu vurguluyorum.
MK: Teşekkür ederim Orhan Bey iyi ki sizler varsınız bu medyada.