Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu 2 kupa zaferi sonrasında Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Kulüp muhabir ve yorumcuları ile kahvaltı yapıp sohbet toplantısı yaptı.

Galatasaray’da hem futbolcu hem teknik adam olarak şampiyonluk yaşayan ilk isim olup tarihe geçen Hamzaoğlu, kupada da mutlu sona ulaştı ve yeni bir ünvanın daha sahibi oldu.
İki kupayı kaldırarak poz veren Hamzaoğlu, sezon değerlendirmesi yaparak yeni hedefini da açıkladı.
Başarılı teknik adam basın mensuplarının sorularına şu cevapları verdi:
“Geldiğimiz günlerde hem takımımızın hem kulübümüzün durumu pek iç açıcı değildi. Ama Galatasaray’ın her zaman başarı potansiyeli vardır. O dönemde bizi göreve getirmek de kolay değildi. İyi bir oyuncu grubumuz vardı. Birbirimize kenetlendik ve başardık. Bu iki kupada herkesin katkısı var. Bu kupada kadroyu oluşturan Fatih Terim Hocam’dan başlayarak, Mancini ve Prandelli’ye de teşekkür ederim.
Ali ve Abdürrahim ağabeyler dün de bizi destek olup, kupadan sonra arayıp, kutladılar. Geldiğimiz günden beri bize destek oldular. Burası emanet görev yeri. Bugün bize yarın başkalarına emanet olacak.
Transferi kampa yetiştirmeye çalışacağız ama belki kamp sonuna doğru da transfer sürebilir. Şu an çalışmalar sürüyor. En kısa zamanda kadroyu güçlendireceğiz. Ama fazla transfer yapmayacağız. Zaten elimizde iyi bir kadro var ve bunu büyük ölçüde koruyacağız. Gidecek arkadaşları da kendilerine bildirdikten sonra sizlere açıklayacağız. Bütün maçlar kendi içinde önemli ve özeldi. Ancak dünkü kupa maçı da çok özeldi. Şampiyonluktan sonra kupayı da kazanmak çok önemliydi. Bu anlamda diğer maçların önüne geçti. En fazla üzüldüğüm maç 2-0 öne geçip berabere kaldığımız Başakşehir maçıydı. Trabzon yenilgisine de çok üzüldüm.
Şampiyonluk kutlamamız harikaydı. Organizasyon da çocuklarımızda birlikte kürsüye çıkmak çok anlamlıydı. Camiamıza hayırlı olsun iki kutlamada çok güzeldi.