Daha önce Mamak  Belediye Başkanlığı da yapan Şahin “Tüm birikim ve tecrübelerimizi  sırası ile Elmadağ’da hayata  geçiriyoruz” dedi.

Bürokrasi tecrübesiyle göreve geldiği Mamak belediye başkanlığı döneminde büyük bir deneyim kazandıklarına değinen Gazi Şahin “ Görevde olduğumuz süreçte Mamak’ın yaşadığı büyük değişimin herkes tarafından beğenilmesi işimizi ne kadar doğru yaptığımızın bir neticesidir. Biz bu bilgi ve bilinç ile Elmadağ’ımızı da kısa sürede marka yapma gayretindeyiz. Bunu başaracağımıza olan inancım tamdır, belediyecilik bizim işimiz” dedi.
Gazetemizi ziyareti sırasında Genel Yayın Koordinatörü Orhan Uğuroğlu, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Cafer Külahlıoğlu, matbaa ve Yazı İşleri Müdürü Ali Tepe’ye yaptığı hizmetler ve hedefleri hakkında bilgiler veren Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin “Göreve geldiğimiz andan bu yana, daha verimli çalışmalar yapmak için Belediyemizin  vizyonunu ve misyonunu belirledik. Yerel kalkınma ve yerinde yönetim anlayışı ile belediyemizin imkanları dahilinde, kaliteli hizmet sunmak amacıyla, çalışanlarımızın eğitimine, motivasyonuna ve vatandaşlarımızın memnuniyetine öncelik verdik.
Meclis Üyelerimiz, birim müdürlerim ve tüm çalışanlarımla, muhtarlarımızla ve diğer sivil inisiyatif teşkilatlarıyla uyumlu, ahenkli bir çalışma ortamı oluşturduk. Elmadağ halkımızın artan ve çözülmesi gereken öncelikli problemlerin ancak ekip çalışması ile çözülebileceğine olan inancımız gereği araştırma, geliştirme ve kurumsallaşma faaliyetlerine, gerekli eğitim faaliyetlerine önem veriyoruz.
Hizmetlerin yerine getirilmesinde öncelik sırası mali imkanlarımız ve hizmetin önceliğini dikkate alarak belirliyoruz. Ancak bunları belirlerken de halkımızın isteklerini, devletimizin bize verdiği imkanlar dahilinde geri çevirmemeye çalışarak,  İlçemizi modern ve tanınan bir konuma yükseltmek için yeni projeler, yeni atılımlar gerçekleştiriyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyemiz ve diğer ilgili kurumlar ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda; Alt yapı, İçme Suyu Barajı, Doğalgaz, Arıtma Tesisleri, Huzurevi, İtfaiye Merkezi, Alt ve Üst Geçitler ve diğer çalışmaların çoğunluğunu bitirmiş durumdayız”.
İlçeyi tam donanımlı ve eksiksiz bir hale getirmek için yoğun çaba ve gayretler içerisinde olduklarına değinen Şahin , Altyapı çalışmalarının büyük çoğunluğu tamamlandığını, doğalgaz çalışmalarının da hızla devam ettiğini ve tamamlanan Kargalı Barajı ile su sorununa köklü bir çözüm sağlandığını söyledi.
Eğitime %100 destek sözü doğrultusunda bir çok okulun tadilat, bakım, onarımlarını yaptıklarını,
Engelli vatandaşları hiçbir zaman unutmadıklarını, İlçe genelinde engelli rampaları ve asansörlere önem verdiklerini, bu yönde akülü araç ve tekerlekli sandalye yardımlarının da devam etmekte olduğunu belirtti. Televizyon ve radyo programlarına katılarak, gazete ziyaretlerinde bulunarak yapılan çalışmalardan bahsetmenin yanında vatandaştan gelen sorulara cevap vererek halkı bu yolla da bilgilendirmeye çalıştıklarına değinen Gazi Şahin “. Biz bu yaptığımız çalışmalarla gelecek kuşaklara daha modern, çağdaş ve yaşanılır bir Elmadağ bırakmak için gayret ediyoruz. Bundan dolayı mesai saati kavramı olmaksızın istek ve gayretle en önemlisi de güler yüzlü bir hizmet anlayışı ile siz hemşerilerimize hizmet götürme felsefesini belirledik ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Daha yaşanılır bir Elmadağ inşaa etmek için sizlerin istek ve şikayetleri de bizler için çok önemlidir. İşte o zaman hedefimize ulaşmak daha kolay olacaktır” dedi.