Ankara’daki belediyelere dün FETÖ operasyonu başlatıldı. 15 Temmuz’dan bu yana 10 aydan fazla süre geçti ve sonunda ByLock kullandıkları belirlenen FETÖ’cülere karşı harekete geçildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ/PYD yapılanmasına ilişkin yapılan soruşturmalar kapsamında; ByLock kullanıcısı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda görevli 60 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.
Ayrıca AK Parti ağırlıklı ilçe belediyelerinden 19 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken 23 kişi görevden ihraç edildi.
Gözaltı kararı verilen 56 kişi ise faal görevde bulunuyor.
Belediyeler dışında Kalkınma Bakanlığı’ndan 30 kişi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 30 kişi ihraç edildi ve haklarında gözaltı kararı verildi.
Gözaltı işlemlerinin dün sabah itibarıyla başlatıldığı belirtildi.
Tüm bu gelişmeler ve Ankara Büyükşehir Belediyesindeki FETÖ’cülere yönelik operasyon akıllara şu soruyu getirdi: hedef Başkan Melih Gökçek mi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Nisan sonrası Hayır çıkan illerin Belediye Başkanları ile ilgili söylediği, “başarısız başkanları görevden alarak yerlerine Belediye Meclislerinde bulunan başarılı arkadaşları atayalım ki Mart 2019’da yapılacak Yerel seçimlere hazırlanabilsinler” mesajı aklıma geldi.
Bilindiği gibi Ankara’da Hayır diyen illerin başkent olması nedeniyle en önemlisidir İstanbul’dan sonra.
Bu açıdan Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelere ByLock ve FETÖ operasyonu başlayınca bir anda Ankara kulislerinde “hedef Melih Gökçek mi? “ sorusu çığ gibi büyümeye başladı.