BODRUM ILCESI'NDEKI HAYVAN DOSTU IKI OTELDEN BIRI OLAN TILKICIK KOYU'NDAKI MARE SUITS OTEL, KOPEKLERI ILE GELEN TURISTLERI KONUK EDEREK HAYVANLARIN VETERINER HIZMETLERINI KARSILIYOR.(FOTOGRAF: DHA - YASAR ANTER / BODRUM)

Bodrum’da hayvan dostu otel’lerden biri olan Tilkicik Koyu’ndaki Mare Suits Otel, farklı hayvanları ile gelen turistleri konuk ederek, can dostların veteriner hizmetlerini karşılıyor.

TILKICIK KOYUNDAKI MARE SUITS OTEL HEM HAYVAN DOSTU HEMDE TATILCILERIN UGRAK YERI. OTELIN SAHILINDE GUNESLENIRKEN AKDENIZ FOKLARI ILE KARSILASMAK MUMKUN. (FOTOGRAF: DHA - YASAR ANTER / BODRUM)
TILKICIK KOYUNDAKI MARE SUITS OTEL HEM HAYVAN DOSTU HEMDE TATILCILERIN UGRAK YERI. OTELIN SAHILINDE GUNESLENIRKEN AKDENIZ FOKLARI ILE KARSILASMAK MUMKUN. (FOTOGRAF: DHA – YASAR ANTER / BODRUM)

İstanbullu işadamı Metin Arı ve eşi Ateş Arı’nın Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Yalıkavak Mahallesi’nin cennet koyu Tilkicik’te işlettiği Mare Suits Oteli, zeytin ağaçları arasındaki 10 dönümlük arazi üzerinde kurulu sessiz sakin ortamıyla hayvan dostu otel konuklarını da ağırlıyor. Denize sıfır, 150 yatak kapasiteli butik otel, Bodrum’da hayvanların da misafir edildiği iki otelden biri oldu. Bodrum ilçe merkezine 15 kilometre ve havalimanına 50 kilometre mesafedeki otelin yöneticisi Ateş Arı şöyle dedi:

“Yılın 12 ayı açık olan tesisimizde köpekleri ile gelen konuklarımızı çok rahatlıkla konuk ediyoruz. Avrupa’nın önemli tur operatörleri ve seyahat acentaları tarafından hayvan dostu oteller arasında Bodrum’da gösterilen iki otelden biri olma özelliğini kazanmaktan çok mutluyuz. Konuklarımızın ve onlarla birlikte gelen hayvanların rahatlığı ve sağlığı için veteriner hizmetleri dahil her türlü desteği veriyoruz.”

‘SAYININ ARTMASI TURİZM AÇISINDAN OLUMLU’

BES YILDIZLI ISIS OTEL ULUSLARARASI ACENTELAR VA TUR OPERATORLERI TARAFINDAN HAYVAN DOSTU OTEL OLARAK KABUL EDILDI. BU YILIN ILK KONUK HAYVANI SULTAN ISIMLI KOPEK OLDU. (FOTOGRAF: DHA - YASAR ANTER / BODRUM)
BES YILDIZLI ISIS OTEL ULUSLARARASI ACENTELAR VA TUR OPERATORLERI TARAFINDAN HAYVAN DOSTU OTEL OLARAK KABUL EDILDI. BU YILIN ILK KONUK HAYVANI SULTAN ISIMLI KOPEK OLDU.
(FOTOGRAF: DHA – YASAR ANTER / BODRUM)

Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, turizmde rakip ülkeler arasında yer alan İtalya’nın Roma kentinde 180, Floransa’da ise 200’e yakın hayvan dostu otel bulunduğunu belirterek, bu tip otel sayısının artmasının Türk turizmi açısından olumlu sonuçlar vereceğini vurguladı. Özyurt şöyle konuştu:

“BODER olarak biz de bu konuda bir envanter ve araştırma çalışması yaparak çocuk, engelli, çevre ve hayvan dostu otellerin sayısının hızla artmasını sağlayacağız. Turizmde alternatif olanaklar üretmediğiniz takdirde rekabet şansınız da azalıyor. Bu nedenle hayvan dostu otel olarak ilk adımlarını atan bu turistik tesis işletmecilerimizi kutluyorum. Özellikle butik otellerde bu tür hizmetlerin verilmesi hayvanları ile bir aile haline gelen tatilciler için çok önemli bir fırsat.”