Evet, tatil bitti ve köşemize yeniden kavuştuk. Türkiye Süper Ligi mübarek Cuma günü start aldı. Gecenin ilk maçı Konya ile Bursa arasındaydı.
Maça Konya iyi başladı. Ceza sahasına kadar iyi top yaptılar, son pasları beceremediler. Bursa ise bekliyordu. Maçın taktiği belliydi. Konya bastırarak, Bursa kontra atakla gol arayacaklardı.
Konya 30 saniye içinde iki % 100 gol fırsatından yararlanamadı. Şutlardan birini kaleci kurtarırken, diğerini Ali Çamdalı direğe nişanladı. Sonra Bursa golü Volkan Şen ile buldu, Konya bastırdı da bastırdı, Bursa duran toptan 2.ncı golünü buldu, İlk yarı böyle bitecek derken Ali Çamdalı ön direkte harika bir kafa vuruşuyla golü attı
İkinci yarıya da iyi başlayan Konya, sağlı sollu ataklarla gol aradı, kaleci Harun izin vermedi. Baskısının sonucunda Konya beraberliği yakalayıp, üçüncüyü aramaya başladı. Harun geçit vermeyince Bursa toparlandı ve atak yapmaya başladı. Maçın bitmesine 40 saniye kala orta sahada kaptıkları top ile hızla hücuma geçen Bursa golü buldu. Maçın yıldızı kaleci Harun idi.
Gecenin ikinci maçı Trabzon ile Sivas arasındaydı. Trabzon evsahibi avantajı ile kontrollü oynarken, Sivas mehter gibiydi. Mehter takımı bile onlardan hızlı giderdi rakip kaleye.
Maç tatsız tuzsuz devam ederken penaltı oldu. Cüneyt Çakır tüm hakemler gibi çaldı penaltıyı. Ben hakem olsam vermezdim. Golden sonra Sivas hareketlenip az da olsa pozisyon bulmaya başladı.
Trabzon kontrollü oyununu Mehmet Ekici önderliğinde sürdürürken Sivas”ın golü geldi. İkinci yarıya iki takımda iyi başladı karşılıklı pozisyonlar buldular. Trabzon baskıyı artırıp sağdan soldan ortalar yapmaya başladı. Bu ortalardan biri ile buluşan sahanın yıldızı Mehmet Ekici güzel bir vuruşla golü attı.
Sivas yüklenip gol aradı ama bulamadı. Trabzon’un golcüsü son dakikalarda skoru belirledi. Sivas”ta Sergen Yalçın”ın işi zor. Çok çalışması gerekecek. Trabzon” da ise Ersun Yanal takımı oturtması gerekiyor.
*** *** ***
Bu arada hafta içinde oynanan Euroleague maçlarında Fenerbahçe, Vakıfbank ve Eczacıbaşı kadın voleybol takımları rakiplerini yendiler. Takımlarımız gruplarından çıkmayı garantilediler. Bravo bayanlar.