HATAY’ın Yayladağı İlçesi’nde insan ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişiden 10’u sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Tutuklananlardan birinin er asker olduğu belirtildi.

Bir grubun Suriye’deki insanları para karşılığında Türkiye’ye getirdiği bilgisine ulaşan güvenlik güçleri çalışma başlattı. 3 ay süren teknik ve fizik takip sonunda jandarma ve polis cuma günü Yayladağı İlçesi’nin Suriye sınırındaki Güveççi, Görentaş ile Uluyol Mahallesi’nde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 1’i asker 14 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden birinin evinde 40 bin TL ele geçirildi. Ekipler, ilçede er asker olarak görev yapan ve kısa süren önce terhis olan bir kişiyi de memleketinde yakalayarak Yayladağı’na getirdi.
ÇATIŞMA DEVAM EDİYOR
Öte yandan Yayladağı İlçesi’nin karşısındaki bölgede Bayırbucak Türkmenleri ile rejim askerleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Çatışmaların, Türkmenler’in kontrolündeki Kızıldağ’ın kuzeyindeki Kürt Dağı bölgesine doğru kaydığı belirtilirken, top sesleri Yayladağı İlçesi’nden de duyuluyor.