Tedavi gören çocuklar erken yılbaşı kutlamasında futbolcular ve sanatçılarla eğlenceli dakikalar geçirdi

Topal Ailesi sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

Mehmet Topal ve eşi Selda Topal tedavi gören hasta çocuklar için yılbaşı yemeği düzenledi.

Etkinliğe Fenerbahçeli futbolcuların yanı sıra Beşiktaşlı Gökhan Töre ve dizi-sinema oyuncuları da katıldı.

Fenerbahçe’nin milli oyuncusu Mehmet Topal ve eşi Selda Topal, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Romatoloji Kliniği’nde tedavi gören hasta çocuklar ve aileleri için Acarkent Denizden Restaurant’da yılbaşı kutlaması organize etti. Kutlamaya sanat ve spor dünyasından önemli isimler katıldı. Fenerbahçeli Volkan Demirel, Volkan Şen, Caner Erkin ve Beşiktaşlı Gökhan Töre’nin yanı sıra oyuncular Yağmur Tanrısevsin, Gökhan Keser, Başak Daşman, Mert Kılıç, Aslıhan Güner ve Grup Gripin çocukları yalnız bırakmadı.

PROF. DR. ÖZGÜR KASAPÇOPUR: “KLİNİĞİMİZDE TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLARIMIZI SIK SIK HATIRLAYAN VE YANIMIZDA OLDUKLARINI HİSSETTİREN TOPAL AİLESİ NEDENİYLE TÜM ÇOCUKLAR FENERBAHÇELİ OLDU”

Çocukların tedavilerini sürdüren Prof. Dr. Özgür Kasapçopur’un Topal çifti ile birlikte ev sahipliği yaptığı kutlamada; çocuklar sihirbaz gösterisi ile keyifli dakikalar geçirdi. Prof. Dr. Özgür Kasapçopur; “Kliniğimizde tedavi gören çocuklarımızı sık sık hatırlayan ve yanımızda olduklarını hissettiren Topal ailesi nedeniyle tüm çocuklar Fenerbahçeli oldu, Fenerbahçeli olmayan birkaç Beşiktaşlı miniğimizi de Sayın Gökhan Töre sevindirdi, kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

GÖKHAN TÖRE: “AMAN ÇOCUKLAR BEŞİKTAŞ’I BIRAKIP BAŞKA TAKIMI TUTMAYIN!..”

Topal Ailesi’nin düzenlenmesinde öncülük ettiği yemekte futbolcuları karşılarında gören çocuklar keyifli dakikalar geçirdi. Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre de bu anlamlı etkinlikte yer aldı. Galatasaray derbisinde galibiyeti getiren golü kaydeden Gökhan Töre, Süper Lig’de liderliğin keyfini çıkarırken çocuklara da bol bol vakit ayırdı. Gökhan Töre, “Aman çocuklar göreyim sizi sakın ola Beşiktaş’ı bırakmayın, başka takıma gitmek yok” diyerek salonu kahkahaya boğdu.

14 YAŞINDAKİ FERHAT, MEHMET TOPAL’A SÖZ VERDİ

Mehmet Topal hayranı olan doğuştan juvenil romatoid artrid hastası 14 yaşındaki Ferhat, Topal’ı karşısında görünce; “Hayatım hastanelerde geçti ama futbolcu olmayı çok istiyorum, senin gibi bir futbolcu olmaksa en büyük idealim” dedi. Topal ise küçük hayranına “Ben futbolu bırakmadan seni sahalarda görürüm mutlaka, ama söz ver: ilk golünü benim için atacaksın” dedi. Topal’ın yakın ilgisine sevinen Ferhat, sohbetin devamını kimsenin duymayacağı şekilde kulaktan kulağa devam ettirdi.

Futbolcular, etraflarını çeviren miniklerin imza isteklerini yerine getirirken bir yandan da selife çekme yarışı yaşandı. Fenerbahçeli futbolcuların yanlarında getirdikleri, FB logolu şapka ve eldivenler Fenerli minikleri sevindirdi.

BAŞAK DAŞMAN DUYGULANDI !..

Kara Ekmek dizisinin başrol oyuncusu Başak Daşman da hasta çocuklar ‘ın sevgi seli ile karşılaştı. Oyuncuyla bol bol fotoğraf çektiren minikler, başarılı oyuncuya övgüler yağdırdı. Hasta çocukların aileleri ile tek tek sohbet eden Daşman’ı, ailelerin anlattığı zorlu mücadele öyküleri duygulandırdı. Hüzünlenen oyuncuyu Prof. Dr. Özgür Kasapçopur teşekkür belgesi vererek gülümsetmeye çalıştı.

EN GÜZEL GÜLEN KRALİÇE’YE BÜYÜK İLGİ!

Mayıs Kraliçesi’nin güzel oyuncusu Yağmur Tanrısevsin de çocukların sevgi çemberine aldığı isimlerden oldu. Güzel oyuncuyu yalnız bırakmayan miniklerin “Çok güzel gülüyorsunuz, biz de böyle güzel gülebilir miyiz, sizin gibi” sorusu Tanrısevsin’i güldürdü.

GÖKHAN KESER’DEN MİNİK HAYRANLARINA SÜRPRİZ YILBAŞI HEDİYESİ

Sevilen şarkılarıyla hasta çocuklar ‘ın gönlünde taht kuran Gökhan Keser’de hasta çocuklar ‘ın imza isteklerine “imzayı defterlerinize atmak olmaz, bugünün bir hatırası olsun” diyerek, yanında getirdiği albümleri imzalayarak hasta çocuklar ‘a hediye etti.

Organizasyon sonunda, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Romatoloji Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, bir konuşma yaptı. Çocuklarda görülen FMF ve romatizmal hastalıkların miniklerin hayatlarını büyük ölçüde kısıtladığını ve onları hastaneye bağımlı hale getirdiğini, bu nedenle onların bu tip organizasyonlarla motivasyonlarının arttırılmasının büyük önem taşıdığını vurguladı. Tedavisine geç başlanan hasta çocuklar ‘da kalıcı sakatlıkların da meydana geldiğini belirten Prof. Kasapçopur, “Bu kutlama çocuklarımıza hem moral oldu, hem de hayat boyu unutamayacakları bir an oldu” dedi. Prof. Dr. Kasapçopur, konuşmanın ardından katılan sporcu ve sanatçılara plaket ve teşekkür belgesi sundu. Plaket takdimi sırasında Topal çiftini yanına davet eden, Kasapçopur; “Hem Selda Hanım hem de Mehmet Bey bizim için son derece kıymetli, onlar artık bizim ailemizden, bu nedenle birlikte sizlere teşekkür etmemiz gerekiyor diyerek plaketleri birlikte sunmak üzere yanına davet etti.